به گزارش خبرنگار  خبرگزاری ایپنا؛ فریبرز عسگری سرمربی تیم ایران،  در حالی ۱۸ تکواندوکار را  برای حضور در تمرینات آماده سازی بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا دعوت کرده است که دعوت تعداد قابل توجهی از آنها به اردو بحث برانگیز است و باعث شده تا صدای اعتراض بسیاری بلند شود.

محمد امامی یکی از پرافتخارترین ملی پوشان سابق است که جایش در بین این فهرست ۱۸ نفره خالیست به همین دلیل به سراغ وی رفتیم تا از حال و هوایش بعد از دوران سخت مصدومیتش با خبر شویم.

*** عسگری هم نمی دانست چرا اسمم جزو لیست نیست!

محمد امامی، تكواندوكار وزن شش كه در زمان برگزاری تمرينات تيم ملی اعزامی به بازی های كشورهای اسلامی از ناحيه رباط صليبی پای چپ دچار آسيب ديدگی شده و مجبور به جراحی شده بود، درخصوص نفرات دعوت شده به اردو گفت: من نمی دانم این نفرات بر اساس چه معیاری دعوت شده اند؟ در بین آنها نفراتی هستند که حتی خودشان هم تعجب کرده اند که برای چه دعوت شده اند چه برسد بقیه ورزشکاران!

وی در ادامه توضیح داد: یکی از تکواندوکاران وزن آخر کسی است که من آخرین بار در یک تورنمنت نوجوانان او را دیده بودم و دیگر هم خبری از او نداشتم تا الان که یک دفعه به اردو دعوت شده است! زانوی یکی از دوستان نزدیکم هم  پاره شده و توانایی مبارزه ندارد اما اسمش جزو لیست هست و زنگ زده بود به من و می خندید می گفت نمی دانم چرا دعوت شدم! امثال این ها کم نیستند.

ملی پوش سابق خاطرنشان کرد: بعد از سال ۲۰۱۳ که آسیب دیدم هنوز از من حمایت نشده است، با اینکه مشکلی برای مبارزه ندارم و می توانم به میادین بازگردم اما نمی دانم چرا به اردو دعوت نمی شوم؟ من نمی خواهم به زور فیکس تیم ملی شوم یا توقع ندارم با پارتی بازی به اردو بیایم صحبتم این است چرا انتخابی نمی گذارند، حداقل فرصت این را داشته باشم که خودم را ثابت کنم؟

**پولادگر حاضر نشد نامه ام را امضا کند

امامی گفت: در اردویی که قبل از کشورهای اسلامی بود وقتی دیدم  در وزنم شخصی دعوت  شده که مصدوم است و نمی تواند در مسابقات نتیجه بگیرد به اتاق پولادگر رفتم و گفتم من از شما انتظار دارم حمایتم کنید، گفت اگر دعوتت کنیم حق الناس شده و حق دیگران را می خوریم، گفتم پس چرا نفرات x , y  به اردو دعوت شده اند؟ پاسخ داد حتما نظر سرمربی بوده و من کاره ای نیستم تو هم اگر از سرمربی نامه بیاوری من امضا می کنم.

وی ادامه داد: بعد از این به سراغ عسگری رفتم و گفتم چطور (ا . م) به اردو دعوت شده است؟ گفت من خبر نداشتم! از وی پرسیدم آیا نمی خواهد من در اردو باشم؟ پرسیدم آیا من نصف بیشتر این فراد را قبلا نزده ام، گفت اتفاقا تیم ضعیف است و به حضورت نیاز داریم بعد از آن یک نامه بلند نوشت و من خدمت پولادگر تقدیم کردم تا امضا کند.

دارنده مدال طلای مسابقات ارتش های جهان در سال ۲۰۱۲ اذعان کرد: نامه ام چند روز زیر  دست رئیس فدراسیون ماند ولی حاضر نشد امضایش کند! آخر هم منشی دفترش که می دید من هرروز تماس می گیرم و پیگیر هستم گفت: حاج آقا امضا نمی کند بیخود معطل نشو! مگر پولادگر نمی گفت نظر سرمربی مهم است چرا حاضر نشد نامه را امضا کند؟ من فقط خودم را نمی گویم چرا پولادگر مانع از این شد که به جای فردی که آسیب دیده بود یک نفر دیگر اعزام می شد شاید آن یک نفر می توانست مدال طلا بگیرد.

**به عسگری گفتم با بچه که حرف نمی زنید!

امامی درخصوص اردوی این مرحله تیم ملی گفت: این بار هم با عسگری تماس گرفتم و گفتم چرا باز هم اسمم در فهرست نیست؟ جواب داد اسم این  نفرات از دو ماه پیش رد شده است، به او گفتم با بچه که حرف نمی زنید من در بازیهای کشورهای اسلامی ۲۰۱۳ فیکس تیم ملی بودم اما آسیب دیدم و چند روز مانده به اعزام اسم شخص دیگر را جایگزینم کردید، تا دقیقه نود هم می توان اسامی را جابجا کرد چرا اینطوری می گویید؟ موفق باشید!

**خیلی ها نپرسیدند سرنوشت امامی چه شد؟

دارنده مدال طلای رقابتهای قهرمانی آسيا نوجوانان ۲۰۰۹ در بخش پایانی صحبت هایش بیان کرد: من چند سال است که خانه نشین شده ام و بعد از گذراندن دوران نقاهت هنوز حمایتی از من نشده است که برگردم از مرتضی سلطانی، محمدرضا زوار و بهزاد خداداد تشکر می کنم چون آنها تنها نفراتی بودند که حالم را می پرسیدند، کسی نگفت محمد امامی چه شد ؟ چه بلایی سرش آمد، برای دعوت به اردو باید رقابت های انتخابی برگزار شود و هرکس که حقش است به تیم ملی راه یابد متاسفانه بسیاری از نفراتی که توانایی افتخارآفرینی دارند پشت در مانده اند و کسی هم به فکر نیست!