به گزارش خبرگزاری ایپنا به نقل از سايت فدراسيون جهاني بسکتبال، آخرين باري که ايران ميزبان مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا بود براي آنها چندان خوش يمن نبود ولي ايراني ها اميدوارند در سال ۲۰۱۶ نتيجه بهتري در تهران بگيرند.
تيم نوجوانان ايران در سال ۲۰۱۳ ميزبان مسابقات قهرنماني آسيا بود که در نهايت تنها در ۴ بازي از ۹ مسابقه خود پيروز شد. آنها به سختي به يک چهارم نهايي رسيدند ولي با نتيجه ۷۹ بر ۵۲ مغلوب فيليپين شدند. تيم ايران در نهايت به جايگاه ششمي آسيا قناعت کرد.
محمدرضا نوري، سرمربي تيم بسکتبال زير ۱۸ سال ايران، با بازيکنان کارآمدي مثل اميرحسين آذري با ۱۹۲ سانتيمتر قد و اميرحسين خندان پور، سنتر ۲۰۳ سانتيمتري خود پا به مسابقات قهرماني آسيا مي گذارد. آذري سابقه بازي در مسابقات زير ۱۶ سال آسيا و مسابقات زير ۱۹ سال جهان در يونان را دارد و پيش بيني مي شود يکي از ارکان تيم ايران در مسابقات تهران باشد.
خندان پور در کنار بازيکناني مثل مصطفي رضايي، آرمين کمالوند و اميرحسين رضايي فر نيز از مهره هاي قابل اتکاي نوري هستند.
تيم ايران در مرحله نخست مسابقات بسکتبال قهرماني زير ۱۸ سال آسيا با تيم هاي اندونزي، ژاپن، قزاقستان، لبنان و کره جنوبي هم گروه است. در گروه A هم تيم هاي چين (مدافع عنوان قهرماني)، فيليپين، چين تايپه، هند، عراق و تايلند قرار دارند. لبنان و قزاقستان، نخستين حريفان ايران در تهران هستند. ۳ تيم برتر اين مسابقات جواز حضور در مسابقات قهرماني زير ۱۹ سال جهان در قاهره را به دست مي آورند.