به گزارش خبرگزاری ایپنا ، تیم بسکتبال سه نفره دانش‌آموزی شهر تهران که به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های جهانی دانش‌آموزان در استونی حضور دارد در رقابتهای دیروز  جمعه در دیدار اول با نتیجه ۲۰ بر ۱۹ استونی یک را از پیش رو برداشت و در دومین دیدار هم ۲۱ بر ۵ بلژیک(آلمانی نشین) را شکست داد. به گزارش  روابط عمومی فدراسیون بسکتبال نماینده ایران امروز شنبه ۹۵٫۳٫۲۹  در دومین روز این رقابتها سه دیدار برگزار خواهد شد ،که تیم دانش آموزی ایران به ترتیب با تیم های با فرانسه، اسلوونی و اسلوواکی مصاف خواهد داد.
تیم ایران در گروه ۳ این رقابتها با تیم های استونی یک، بلژیک(آلمان نشین)، فرانسه، اسلونی، اسلواکی و پرتغال همگروه است.طبق قرعه کشی انجام شده، ۲۱ تیم حاضر در این رقابتها در سه گروه حاضر خواهند بود.
امیرحسین خندانپور، امیرحسین آذری، مهران رضایی، محمدحسین جعفری بازیکنان تیم بسکتبال دانش آموزی هستند.فرهاد حسنجانی و بهرام رمضان به عنوان مربی و حسین بابویی(مدیرکل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش) به عنوان سرپرست این تیم را همراهی می کنند.
بنا به اعلام کمیته برگزاری مسابقات، به دلیل بارش بسیار سنگین باران در پایتخت استونی تصمیم بر این شده تا این دوره از مسابقات در سالن مسقف دانشگاه فنی استونی برگزار شود.
 گروه بندی مسابقات به شرح زیر است:
گروه ۱ : چین ، استونی ۲ ، برزیل ، مجارستان ، گرجستان ، صربستان و هند
گروه ۲ : جمهوری چک، بلغارستان ، بلژیک، شیلی ، ترکیه،  لتونی و انگلیس