حمیدرضا صمدزاده، مدیر باشگاه مهرام درباره بازگشت دوباره این تیم به لیگ برتر بسکتبال، نایب قهرمانی با تیمی جوان،‌ اتفاقهای مرحله نیمه‌نهایی و نهایی لیگ و اتهام‌هایی که به این باشگاه وارد شده صحبت کرد.

صمدزاده درباره این اتفاقها اظهارداشت: پس از اتهام‌هایی که به باشگاه مهرام زده شد ما تصمیم گرفتیم که ورود نکنیم تا لیگ در آن مقطع وارد حاشیه نشود. پس از آن‌هم برای اینکه تیم ملی بازی داشت به دلیل اهمیت نتیجه تیم ملی سکوت کردیم و تا امروز صحبتی نکردیم. تصمیم گرفتیم این جلسه را با هدف شفاف‌سازی و رفع ابهام‌ها برگزار کردیم تا هر سوالی وجود دارد پرسیده شود و تلاش کنیم که همه چیز شفاف شود.

ثبات مدیریت عامل موفقیت مهرام است

وی ادامه داد: فضاسازیهایی علیه مهرام اتفاق افتاده که برای بسکتبال مناسب نیست و همه باید کمک کنند تا این وضعیت به طور کلی حل و مسائل کاملا بررسی شود در غیر این صورت در سال آینده اتفاقهای بدتری می‌افتد. به هر حال ما نیاز نیست که اعلام کنیم با چه تیمی وارد لیگ شدیم و جوانان ما چه نتیجه‌ای گرفتند چون کاملا مشخص است. به هر حال مجموعه مهرام دوباره به لیگ برتر بسکتبال بازگشت و با بازیکنانی جوان نایب قهرمان شد و به نظرم یکی از دلایل اصلی این موفقیت‌ها نیز ثبات مدیریتی بوده که باعث شده تیم هم در داخل کشور و هم در میادین بین‌المللی افتخارآفرین باشد. صمدزاده با اشاره به هدفگذاریهای مهرام بیان کرد: مجموعه مهرام یکساله فکر نمی‌کند و همیشه با هدفی بلندمدت برنامه‌ریزی می‌کند. حتی در زمانی که از لیگ برتر کنار رفتیم که دلایل خاص خودش را داشت همین برنامه‌ریزی بلند مدت مد نظر ما بود. ما در آن زمان به رده‌های پایه حساس شدیم و خواستیم آن خلا را جبران کنیم. تصمیم گرفتیم که فقط مصرف کننده نباشیم و وارد فاز بازیکن سازی شدیم و بازیکن به بسکتبال معرفی کنیم. نوید رضایی‌فر که امسال اولین لیگ برترش را تجربه کرد، امیرحسین خندان‌پور که ۱۸ سال سن دارد و کیوان ریاعی که برای اولین‌بار نیمه‌نهایی و فینال لیگ را تجربه کرد خروجی‌های همین برنامه‌ها بودند.

از همسر ملی‌پوش شکایت کردیم

مدیر تیمهای ورزشی باشگاه مهرام با اشاره به نتیجه این تیم در لیگ برتر تاکید کرد: ما با ترکیبی جوان وارد لیگ برتر شدیم و از نتیجه هم راضی هستیم. نمی‌گویم خیلی راضی چون اعتقاد داشتیم می‌توانستیم در فینال بهتر باشیم اما اتفاقهایی افتاد و افرادی که دوست ندارند مهرام طبق همان هدفگذاری‌اش پیش‌ برود بر کار ما تاثیر گذاشتند. اگر از نگاه آنها مهرام اشتباهی کرده خب به ما بگویند تا ما راهمان را درست کنیم اما اینکه به بسکتبال ضربه بزنند درست نیست. ما باید به بسکتبال کمک کنیم. وی با اعلام شکایت مهرام از همسر یکی از ملی‌پوشان بسکتبال ادامه داد: همسر یکی از ملی‌پوشان بسکتبال در صفحه‌های مجازی به من، مربی تیم، تدارکات، بازیکنان و مجموعه باشگاه بی‌احترامی کرده و ما به طور رسمی از او به پلیس فتا شکایت کرده‌ایم و باید پاسخگو باشد. باید بیاید و بگوید براساس چه اسنادی این حرفها را زده‌است. اگر درست بود که مراجع مربوط شدیدترین برخورد را با ما انجام دهند اما اگر درست نبود و ثابت نشد باید پاسخ بدهند.

به حرفهای اثبات نشده استناد می‌کنند

صمدزاده افزود: ما یکبار درباره یک بازیکن این اشتباه را انجام دادیم. انتظار داشتیم که فدراسیون به این موضوع ورود کند. درست یا غلط بودن صحبتها را بررسی و سپس با خاطیان برخورد کند. نظر ما این است که فدراسیون باید طوری برخورد کند که دیگر کسی به خودش اجازه ندهد چنین رفتاری داشته باشد. اگر ما اشتباه کرده‌ایم با ما برخورد شود یا اگر کسی اتهامی زده پاسخگوی اتهامش باشد. وی همچنین گفت: در آن زمان آقای مشحون گفت که تیم ملی است و بعدا رسیدگی می‌کند و رسیدگی نکرد. اکنون برخی به همان صحبتهای اثبات نشده و رسیدگی نشده استناد می‌کنند. مگر می‌شود حرفهایی که اثبات نشده و ما اشتباه کردیم که پیگیری نکردیم استناد شود؟ در طول این سالها که در بسکتبال بودیم داوران زیادی لیگ را قضاوت کرده‌اند. به یک نفر زنگ بزنید و بپرسید که آیا در این سالها فردی از باشگاه مهرام با آنها تماس داشته یا نه.

یک داور تایید کرد، از بسکتبال می‌رویم

مدیر باشگاه مهرام همچنین ادامه داد: از هر داوری که دوست دارید سوال کنید. اگر ما به کسی زنگ زده‌ بودیم و ارتباط گرفته‌ بودیم و حرفهای دوستان ثابت شد ما از بسکتبال می‌رویم. مطرح کردن اتهام خیلی ساده است اما اثبات آن نه. این درست نیست یک فرد خاص بیاید و حرفی بزند و لیگ را برهم بزند بعد بگوید یک هفته می‌گذرد و همه چیز فراموش می‌شود. باید شفاف‌سازی شود. وی ادامه داد: متاسفانه تهمتزدن‌ها نیز از قاعده خارج شده است. متاسفانه چون مهرام باشد به هدفشان نمی‌رسند این کارها را می‌کنند. ۲ سال مهرام نبود افتخار کسب کردند اما حالا مهرام آمده و سد راهشان شده‌ است این طور موارد را مطرح می‌کنند. درباره دیدار با پتروشیمی این موارد را مطرح کرده‌اند اما کل بازی را ببینید. در کل جریان مسابقه چقدر اشتباه به ضرر ما اتفاق افتاده است. در بازی سوم ۳۰ صحنه سوتها به ضرر ما بوده. این فرد خاص بسکتبال ایران هر زمان که می‌برد تیمش با شرافت بازی کرده، هر بار که می‌بازد داوران در نتیجه تاثیرگذار بوده‌اند.

بازیکن خارجی آنها گران‌تر است

وی درباره قیمت بازیکن خارجی تیمش که گفته شده گران‌ترین بازیکن خارجی تاریخ بسکتبال ایران است، توضیح داد: این موضوع را مطرح کرده‌اند اما از ما سوال نکرده‌اند که ببینند درست است یا نه. صفحات مجازی منتصب به باشگاه پتروشیمی هم این موارد را مطرح کرده‌ است. من از آدین دیانت مدیر برنامه‌های این بازیکن خواستم همه چیز را به طور شفاف اعلام کند. آیا باشگاه پتروشیمی هم حاضر است به طور کامل قرادادهایش را اعلام کند؟
صمدزاده افزود: پولن
۶۵ هزار دلار دریافت کرده برای یکماه بازی برای مهرام. در دو قسط دستمزدش را گرفته‌ است. آرنت برای سه‌ ماه ماهانه ۱۸ هزار دلار دریافت کرده‌ است. این هزینه بازیکن خارجی من بوده. از طرفی من سرمایه گذار خصوصی هستم و از جیبم پرداخت کرده‌ام نه از بیت‌المال. پول خودم است ولی دوستان دیگر چه؟ با بودجه دولتی بازیکن خارجی آورده‌اند از بیت‌المال هزینه کردن نیست؟ همین دومینیک جونز چقدر دستمزد گرفته‌ است؟ من می‌دانم اما خودشان اعلام کنند.

به تیم مهرام باید احترام بگذارند

مدیر باشگاه مهرام با اشاره به عملکرد این تیم در جریان لیگ برتر تصریح کرد: باید به این تیم جوان و قدرتمند احترام بگذارند. باید جلوی این بازیکنان جوان که از جان و دل تلاش کردند سر تعظیم فرود آورد. من در جریانم که چقدر سختی کشیدند و تلاش کردند. یک نکته را باید بگویم من هیچ توانایی فنی در امر مربیگری ندارم اما اگر من تیم پتروشیمی را داشتم و کنار خط به عنوان مربی این تیم می‌ایستادم باید ۳ بر صفر یا ۳ بر یک مهرام را شکست می‌دادم.
وی افزود: با این تیم حتی اول بازی به داور مسابقه می‌گفتم ده سوت به عمد به نفع مهرام بزن. من با پتروشیمی در بدترین حالت باید ۳ بر یک مقابل مهرام برنده می‌شدم. این همه جار و جنجال درست می‌کنند که باخت را پنهان کنند اما نمی‌توانند به هدفشان برسند چون همه فهمیده‌اند که مهرام با ترکیب جوانش چه کار بزرگی انجام داد
. صمدزاده با اشاره به حاشیه سازی برخی نزدیکان به باشگاه پتروشیمی گفت: برخی افراد در جریان دیدارهای نیمه‌نهایی به خبرنگاران توهین کردند اما خودشان بدتر کردند. بیش‌ترین حاشیه را همین افراد در فضای مجازی خودشان و باشگاه پتروشیمی برای خود پتروشیمی ایجاد کردند. خواستند برای ما حاشیه درست کنند اما خودشان ضربه خوردند. گفتند مهرام مافیای بسکتبال ایران است. اصلا در چهار بازی اول نیمه نهایی همه چیز بد. در بازی پنجم که همه چیز را خوب توصیف کردند، بیش‌ترین تماشاگر را در دو سال اخیر داشتند، همه چیز مهیا بود که برنده شوند پس چرا باختند؟ حتی بین دو نیمه ۹ امتیاز پیش بودند اما باختند. به نظرم به جای جنجال باید مشکلات خودمان را حل کنیم.

سال ۹۴ تلنگر به بسکتبال بود الان نیست؟

صمدزاده ادامه داد: در سال ۹۴ حامد حدادی،‌ اوشین ساهاکیان و سعید داورپناه را از ملی‌پوشان داشتیم و با برد مقابل دانشگاه آزاد قهرمان شدیم. این فرد خاص بسکتبال که سرمربی تیم حریف بود گفت مهرام برنده نبود چون با آن بضاعت می‌توانست با اقتدار بیش‌تری قهرمان شود. او گفت که این نتیجه تلنگر برای بسکتبال ایران بود. حالا چی؟ حالا با ۹ ملی‌پوش، دو بازیکن خارجی توانمند و یک بازیکن جوان نیمکت‌نشین مقام نیاورده‌اند تلنگر برای بسکتبال به حساب نمی‌آید؟ همین فرد خاص بسکتبال بعد از آن شکست در فینال چند بازیکن از تیم من را جذب کرد. امسال که شکست خورد چند ملی‌پوش داشت؟ اینها تلنگر نیست؟
مدیر باشگاه مهرام افزود: به نظرم بهتر است به جای این حرف‌ها به باشگاه  مهرام و نتیجه‌ای که کسب کرده احترام بگذارند و ضعف‌ها و مشکلات خودشان را از بین ببرند. این فرافکنی‌ها در بسکتبال نتیجه‌ای ندارد
.

ما مافیای بسکتبال هستیم؟

مدیر باشگاه مهرام درباره این موضوع که گفته شده این باشگاه مافیای بسکتبال است، تصریح کرد: ما مافیا هستیم؟ چه کسی دو سال قبل برای آقای مشحون تلاش کرد و رای جمع کرد؟ چه کسی از آن تلاشها استفاده کرد و درتیم ملی سمت گرفت؟ چه کسی بیش‌ترین قدرت را در دو سال آخر مدیریت آقای مشحون در فدراسیون داشت؟ سهمیه‌های ملی را چه کسی حذف کرد و چه کسی بیش‌ترین امتیاز را گرفت؟ در انتخابات اخیر چه کسی تلاش کرد و سود کرد؟ چه کسی امتیاز گرفت؟
صمدزاده افزود: ما مافیای بسکتبال هستیم؟ ما در زمان انتخابات نظرمان را صراحتا اعلام کردیم. در آن زمان نظر ما این بود که فرد دیگری برای ریاست مناسب است. ترسی هم از کسی نداشتیم اما اکنون هم در بسکتبال هستیم و کارمان را انجام می‌دهیم. اما در زمان ریاست جدید چه کسی دوباره در بسکتبال قدرت پیدا کرده؟ در زمان آقای پریچهره پتروشیمی محروم شد اما با رای رییس جدید محرومیت تماشاگران و سرمربی این تیم لغو شد. حالا ما مافیای بسکتبال هستیم؟ مدیرعامل شما به مربی ما بی‌احترامی کرده ما استفاده کردیم؟ در این سه سال چه کسی بیش‌ترین قدرت را داشته‌ است؟ ما که بیش‌ترین ضربه را خوردیم
.
وی ادامه داد: مهرام چه زمانی علیه بسکتبال بوده؟ جز این بوده که در خارج از کشور همیشه پرچم کشور را به اهتزاز درآورده‌ایم و باعث افتخار بودیم؟
۵ قهرمانی در غرب‌آسیا داریم،‌۲ قهرمانی در باشگاههای آسیا داریم،‌ قهرمانی در جام شیخ راشد و ABA چین داریم. ما علیه بسکتبال هستیم؟ ما قهرمان شدیم و مثل همین فرد خاص بسکتبال ایران برای قهرمانی لشکرکشی هم نکردیم و همه ستاره‌ها را جمع نکردیم.

با بهترین تیم تاریخ مهرام نایب قهرمان آسیا شدیم

صمدزاده ادامه داد: در باشگاههای آسیا به میزبانی فیلیپین بهترین تیم تاریخ مهرام را داشتیم. همه ملی‌پوشان بودند جز حامد حدادی. حتی حامد آفاق که یکسری مشکلات داشت هم بود. همین فرد خاص بسکتبال مربی تیم ما بود و به الریاضی دو بار باختیم. هم در گروهی و هم در فینال باختیم. در زمان خود این آقا بیش‌ترین هزینه را کردیم. چه کمبودی داشتیم که قهرمان آسیا نشدیم؟ باور کنید دیدار پنجم نیمه‌نهایی لیگ برتر کاملا برای من تداعی کننده فینال آن باشگاههای آسیا بود که به الریاضی باختیم. من هروقت یک نفر در بسکتبال موفق می‌شود به او تبریک می‌گویم و احترام می‌گذارم اما چطور یک نفر این‌طور تا منافعش به خطر می‌افتد چنین کارهایی انجام می‌دهد؟
وی افزود: همین الان
۵۵ تیم در رده پایه داریم. کدام باشگاه مثل مهرام است؟ نوید رضایی‌فر و امیرحسین خندان‌پور چطور رشد کردند؟ شیمیدر که رفت، ما هم برویم چه اتفاقی می‌افتد؟ فدراسیون استعدادیابی یا بازیکن سازی می‌کند؟ اصلا در گذشته کرده‌ است؟ وضع بسکتبال ما چه می‌شود؟ مدیرعامل همین باشگاه گفته باید شرایط برای ماندن سرمایه‌گذارها مناسب باشد. با این رفتارها؟ اگر چنین تفکری دارند چرا این‌طور رفتار می‌کنند و موفقیت یک مجموعه را زیر سوال می‌برند؟

چرا نمی‌گویند چه کسی عامل حذف ستاره‌ها بود؟

مدیر باشگاه مهرام با اشاره به حضور هروس آوانسیان در این باشگاه تصریح کرد: همین فرد خاص بسکتبال ایران گفته فدراسیون باید از توانایی‌های هروس آوانسیان استفاده کند. چرا در این چند سال که قدرتمندترین فرد فدراسیون بود یک کلاس داوری یا کلینیک برگزار نکرد تا هروس توانایی‌هایش را منتقل کند؟ یک نفر از بسکتبال بیرون می‌آید باید خانه‌نشین شود؟ حالا ما از توانایی‌های او در یک بخش دیگر استفاده کردیم باید متهم شویم؟ ما در آسیا و غرب‌ آسیا هم از آوانسیان استفاده کردیم و قهرمان شدیم؟ در میدان‌های بین‌المللی هم هروس بود که قهرمان می‌شدیم؟
صمدزاده با بیان این مطلب که لطفا همه بدون تعارف صحبت کنند، تصریح کرد: زمان این رسیده که همه بیایند و بدون تعارف حرف بزنند. آقای سررشته صحبت کرده اما بازهم همه چیز را نگفته‌ است. هرکس حرف می‌زند یکسری موارد را نمی‌گوید. آقای سررشته بیاید و بگوید در جلسه‌ای که در اتاق او برگزار شد چه کسی اعلام کرد ستاره‌ها حذف شوند. چه کسی گفت این ستاره‌ها برای بسکتبال سم هستند؟ چه کسی گفت صمد نیکخواه یاغی شده‌ است؟ چه کسی گفت حدادی هرجا می‌رود همراه دارد و پزشک و بدنساز خودش را می‌آورد؟ بیایند و این موارد را مطرح کنند. بگویند تنها دلیل حذف نشدن حدادی ترس از نداشتن جایگزین مناسب برای او بود
.
وی افزود: گفته‌ است که او را در این تصمیم‌ها سهیم بدانیم اما چقدر؟ چند درصد در حذف ستاره‌ها سهم داشته‌ است؟ آقای مشحون خودش گفت اگر دلیل حذف مصاحبه‌ها بود که فقط باید صمد حذف می‌شد. چرا مهدی و آفاق حذف شدند؟ اصلا باوئرمنی وجود نداشت. چرا پشت او پنهان شده‌اند؟ همه این‌کارها را کرده‌اند و بعد ما را متهم می‌کنند. لطفا این فرد خاص بسکتبال ایران بگوید در این چند سال کدام بازیکن جوان را رشد داده و به تیم ملی معرفی کرده‌ است. بهنام یخچالی هم که توسط مهران حاتمی پرورش داده شد و به تیم ملی رسید. با
۹ ملی‌پوش،‌ دو بازیکن خارجی و یک بازیکن جوان نیمکت نشین چه کار کرد و چه نتیجه‌ای گرفت؟
سرپرست تیم بسکتبال مهرام ادامه داد: ما هیچ وقت این حاشیه‌سازی‌ها را شروع نکردیم. از مهدی کامرانی گفته‌اند. چرا هیچ‌وقت صحبتهای مهدی کامرانی بررسی نشد؟ اما سوال من این است که چرا هرکس با این فرد خاص بسکتبال ایران کار می‌کند علیه مهرام حرف می‌زند. در این سالها این همه بازیکن و مربی داشته‌ایم. چرا یک نفر دیگر علیه ما حرف نمی‌زند؟ من همینجا اعلام می‌کنم که باشگاه مهرام آماده است یک بار برای همیشه برای شفاف‌سازی همه موارد هرکاری که دوستان بگویند انجام دهد
.
وی افزود: از امروز باید جلوی اتفاقهای بدتر در فصل آینده را بگیریم. چه کسی بعد از باختها با داوران تماس می‌گیرد؟ چه کسی به خودش اجازه می‌دهد به رختکن داوران برود و به آنها توهین کند؟ رییس پیشین کمیته داوران و رییس کنونی گفته‌اند در چینش داوران دیدارهای چهارم و پنجم نیمه‌نهایی نقشی نداشتند؛ چه کسی نقش داشته‌ است؟ ما هم می‌توانستیم یک فیلم با خودمان به فدراسیون ببریم و اعتراض کنیم اما اعتقاد داشتیم که باید ضعفهای خودمان را از بین ببریم. بیایند و هر کارشناسی که قبول دارند را دعوت کنند و بازیهای مهرام و پتروشیمی را بررسی کنند و بگویند داوری به ضرر کدام تیم بوده‌ است. می‌خواهند ضعف و کمبودهای خودشان را پنهان کنند و این حرف‌ها را علیه ما می‌زنند
.

فدراسیون ورود نکند، تصمیم دیگری می‌گیریم

مدیر باشگاه مهرام با اشاره به نقش فدراسیون در حل این موارد گفت: یکی از دلایلی که ما دو سال قبل از لیگ برتر رفتیم این بود که ناراحت بودیم چرا فدراسیون درباره آن اتفاقها ورود نکرد اما دیگر نمی‌توانستیم جوابگوی بازیکنان و مربیان باشیم و به همین دلیل وارد لیگ برتر شدیم. چقدر به بازیکنان می‌گفتیم امسال هم دسته یک باشند؟ به همین دلیل وارد لیگ برتر شدیم. بازیکنان جوان ما با انگیزه اینکه به لیگ برتر برسند تلاش می‌کنند و اگر در لیگ برتر تیمداری نکنیم آنها دیگر امیدی ندارند.
وی افزود: فدراسیون اکنون هم اگر این اتفاقها را بررسی نکند، پیگیر نباشد و تصمیم درست نگیرد و برخورد نکند تصمیم دیگری می‌گیریم. حتی از هیات مدیره شنیده‌ایم که شاید دوباره مهرام تصمیم بگیرد از لیگ خارج شود. نمی‌شود پول بیاوریم، هزینه کنیم و متهم شویم. شما مسابقات امسال با دو فصل گذشته را مقایسه کنید. ببینید با حضور مهرام چقدر هیجان به بسکتبال برگشته‌ است. پخش‌های تلوزیونی چقدر بوده؟ یکی از دلایلی که مهرام این سختی‌ها را تحمل کرده و در بسکتبال مانده علاقه شخص آقای گنجی به این رشته‌ است
.

پیگیر مشت یاوری به هاشمی هستیم

صمدزاده گفت: درباره اتفاقی که برای مصطفی هاشمی افتاد به فدراسیون نامه زدیم و گفتند که خارج از زمین بوده و از طریق مراجع قضایی باید پیگیری شود. به آقای هاشمی گفتیم که یا باید خودش شکایت کند یا باشگاه را مسئول این امر قرار دهد تا پیگیری کنیم. اما درباره موارد دیگر باشگاه مهرام،‌ شخص من و برند مهرام پیگیر ماجرا هست و از طریق وکیل حقوقی به دنبال اعاده حیثیت است.
وی افزود: متاسفانه در این مدت فقط شنیده‌ایم که مدرک دارند. چه مدرکی؟ چرا رسانه‌ ای نمی‌کنند؟ اگر به مدرک است که من هم از این مدارک زیاد دارم. چه کسی بعد از مشت آقای یاوری به صورت مصطفی هاشمی به رسانه‌ها تماس گرفت و گفت که خبرش را منتشر نکنند؟ چه کسی با رسانه‌ها و خبرنگاران به دلیل رسانه‌ ای شدن موضوع درگیر شد؟ چه کسی گفت که حق هاشمی بوده؟ ما هم حرف برای گفتن داریم اما اعتقاد ما این است که این موارد به بسکتبال کمکی نمی‌کند
.

در زمان محرومیت جذبش کردیم

مدیر باشگاه مهرام با اشاره به فعالیت مهران شاهین طبع با این باشگاه گفت: به دلیل اتهام‌ها و مصاحبه هایی که داشت ۶ ماه محروم بود اما ما برای اینکه ثابت کنیم در باشگاه مهرام اتفاق خاصی نمی‌افتد و ما پشت پرده نداریم او را جذب کردیم. اما باز هم این حرفها زده می‌شود. آقای آبکاریان مصاحبه کرده و گفته که اگر حرفهایش اثبات نشود باید هزینه بدهد. این هزینه کجا رفت؟ چه شد؟ فدراسیون باید موضوع را بررسی کند و اگر ما خاطی هستیم برخورد کند اما اگر اتهام‌ها ثابت نشد باید با آن‌ها برخورد شود.

وی افزود: اگر با این اتهام‌ها برخورد نشود سال آینده اتفاقهای بدتری می‌افتد. اصلا فدراسیون باید یک کارگروه تشکیل دهد و تمام این اتهامها را بررسی کند و با خاطیان برخورد کند. به هر حال مجموعه مهرام به فدراسیون اعلام کرده که باید این موارد در فدراسیون و درون بسکتبال حل شود اما اگر این اتفاق نیفتد ما از طریق مراجع قضایی موارد را پیگیری خواهیم کرد.
صمدزاده در خاتمه تصریح کرد: شخص من، باشگاه مهرام و شرکت مهرام شکایت از همسر ملی‌پوش را انجام داده‌ است. درباره موارد دیگر هم این اتفاق می‌افتد. نظر آقای گنجی این بود که ابتدا موارد بسکتبالی در فدراسیون حل شود اما اگر نتیجه حاصل نشد دوستان از تصمیمات بعدی ما ناراحت نشود.

آوانسیان: اگر اتهاماتی که شاهین‌طبع زده ثابت نشود، ۳ خواسته‌ ام باید اجرا شود

هروس آوانسیان، داور بین‌المللی سابق کشورمان هم در خصوص اتهامات وارد شده گفت: اگر شاهین اتهام‌هایی که زده را ثابت نکند، باید سه خواسته مرا اجرا کند.
وی در مورد شکایتش از مهران شاهین‌طبع به دلیل اتهاماتش به کمیته انضباطی فدراسیون اظهارداشت: بعد از گذشت یکماه از شکایتم این موضوع به کمیته انضباطی ارجاع شده و روز دوشنبه با اردستانی رئیس کمیته انضباطی جلسه داشتیم و قرار شد موضوع را بررسی و صحبتهای مهران شاهین‌طبع را هم بشنود. دستور طباطبایی رئیس فدراسیون هم این بود که این موضوع در داخل خود بسکتبال حل شود.
وی گفت: چون او به من اتهام زده است باید ثابت کند اگر ثابت شد هر حکمی بدهند قبول می‌کنم اما اگر ثابت نشد سه کار باید انجام شود. ابتدا از من عذرخواهی کند، دوم در رسانه‌هایی که صبحت کرده حرفهایش را تکذیب و سوم تعهد بدهد که دیگر این مسائل را مطرح نکند.
داور بین‌المللی سابق کشورمان عنوان کرد:‌ هدف من این بود این موضوع اول توسط خود طباطبایی حل شود  و بعد از آن به کمیته انضباطی و اگر موضوع حل نشد به مراجع قضایی و بین‌المللی شکایت کنم. در هر مقطعی که حل و خواسته‌های برطرف شود دیگر ادامه پیدا نمی‌کند. مطمئناً اگر امسال این مسائل را حل نکنم سال‌ دیگر نمی‌توان جلوی آن را گرفت.
آوانسیان در خاتمه گفت: بحثهایی می‌شود که دوستان درصدد مصالحه هستند اما من تا آخر می‌روم و نمی‌خواهم سابقه خودم را خراب کنم و آنها را از دست بدهم.