پیشنهادها به سرمربی تیم ملی بسکتبال در آلمان و خبرهایی مبنی بر توافق با این مربی، ادامه کار او را در ایران تحت‌الشعاع قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، در این خصوص گویا درک بائرمن با یک تیم آلمانی قرارداد بسته و قرار است در بوندس لیگا به مربیگری ادامه دهد. سال گذشته هم در حالی که قرار بود بائرمن با ایران ادامه همکاری دهد، یک سایت روسی خبر از توافق با بائرمن داد اما خیلی زود این موضوع تکذیب شد و این مربی به ایران بازگشت.
بائرمن این روزها در آلمان به سر می‌برد و رسانه‌های این کشور نیز خبر از توافق با او را برای برعهده گرفتن هدایت وورزبورگ را می‌دهند و حتی اعلام کرده‌اند او کار جدید خود را در  سال نو میلادی آغاز خواهد کرد. تمام این مسائل را اگر کنار بگذاریم، خبرهایی این روزها به گوش می‌رسد که قرارداد سرمربی تیم ملی بسکتبال هر سه ماه یکبار تمدید می‌شود و گارانتی در قرارداد او وجود ندارد! موضوعی که می‌تواند دست بائرمن را برای ادامه کار در کشورش باز بگذارد.
علی توفیق، دبیر فدراسیون این خبر را رد می‌کند و می‌گوید: قرارداد سه ماهه معنا ندارد و مگر قرار است حق بیمه لحاظ کنیم که قرارداد سه ماهه ببندیم؟ یک روز به قرارداد بلند مدت گیر می‌دهند و یک روز هم حرف از قرارداد سه ماهه می‌زنند!!!
اما نکته جالب اینجاست تیمهایی اروپایی از جمله آلمان در ورزش خود مذاکرات حرفه‌ای دارند و مطمئنا اگر بدانند یک مربی با تیم باشگاهی یا ملی قرارداد دارد، کار غیر حرفه‌ای انجام نمی‌دهند و اینکه خبر از توافق و آغاز کار با بائرمن به میان می‌آید، باید به نحوه قرارداد او با ایران مراجعه کرد که کمی قضیه را از بلند مدت بودن، دور می‌کند. از سوی دیگر شاید شرایط این روزهای فدراسیون بسکتبال که هر روز خبری از رفتن یا ماندن محمود مشحون و تغییر و تحولاتی در این فدراسیون منتشر می‌شود، بائرمن را هم برای ادامه کار در ایران نگران کرده باشد.
هرچند محمود مشحون تاکید کرده است اجازه جدایی به بائرمن را نمی‌دهیم اما با این وجود باید منتظر ماند و دید وضعیت این مربی آلمانی و پیشنهادهایی که از تیمهای باشگاهی کشورش به او شده چه سرانجامی خواهد داشت.