رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: بائرمن حقوق یکماهه خود را هم از ما گرفته بود و مقداری هم پول ایرانی در اختیار داشت.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، رئیس فدراسیون بسکتبال در گفتگویی در مورد وضعیت درک بائرمن گفت: او هفته گذشته که از ایران می‌رفت هیچ صحبتی در مورد اینکه دیگر به ایران بازنخواهد گشت، وجود نداشت. ما حتی حقوق او را یکماه زودتر پرداخت کردیم! و مقداری پول ایرانی هم در اختیار او بود.
وی ادامه داد: حتی قرار بود چهارشنبه هفته جاری به ایران برگردد و کلاس آموزشی برگزار کند. رئیس فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: او فرزند کوچکی دارد که دچار مشکل شده و از ما خواسته که در کشورش بماند و به همین منظور ایمیلی به ما ارسال کرد و در آن نوشت مجبورم در کشورم بمانم البته ایران را دوست دارم!!!
مشحون عنوان کرد: حتی روزی که با بائرمن قرارداد می‌بستیم خیلی رسانه‌ها گفتند او در مسکو یک تیمی را تمرین می‌دهد که درست نبود ما با او قرارداد ۴ ساله داریم و به هیچوجه هم حضور همزمان در تیم ملی و تیم باشگاهی صحت نداشت.

گفتنی است؛ در حالی بهانه داشتن فرزند کوچک و مشکلاتی که برای او وجود دارد از سوی فدراسیون و درک بائرمن مطرح می‌شود که او پیش از این در مورد همین موضوع گفته بود دوری از فرزندم سخت است اما من با این مسائل کنار آمدم و کار حرفه‌ای انجام می‌دهم. این مربی آلمانی با قراردادی که با یک تیم آلمانی امضا کرد، رسما از تیم ملی ایران جدا شد.