به گزارش خبرگزاری ایپنا،شاهو نصرتی با اشاره به عملکرد برادران استکی و علیرضا موسوی در تیم دینامو بخارست رومانی در لیگ قهرمانان اروپا اظهار داشت: لیگ قهرمانان اروپا در رشته هندبال در بالاترین سطح برگزار می‌شود و حتی می‌توان ادعا کرد که این مسابقات نسبت به جام جهانی و المپیک از سطح بالاتری برخوردار است. همانطور که لیگ قهرمانان اروپا در رشته فوتبال بسیار با کیفیت است در هندبال نیز این موضوع صدق می‌کند.

وی گفت: یک ماه است که در رومانی حاضر شده‌ام و در تیم استوا بازی می‌کنم و از نزدیک می‌بینم که هندبال در اروپا چه کیفیتی دارد. این موضوع زمانی مهم‌تر می‌شود که سجاد استکی از ایران در لیگی با این کیفیت آقای گل می‌شود و در اروپا نیز این موضوع بازتاب بسیاری دارد اما متاسفانه در ایران به این موضوع توجه نشده است.

لژیونر هندبال کشورمان تصریح کرد: شکستن ناخن یک بازیکن فوتبال در رسانه‌ها چنان بازتابی دارد که تا مدت‌ها افکار عمومی را درگیر خود می‌کند ولی سایر رشته‌ها محروم هستند و درخشش یک بازیکن هندبال در این سطح از جهان بازتابی ندارد و به جز خانواده هندبال کسی امثال سجاد استکی را نمی‌شناسند. در ایران تنها فوتبال مورد توجه مردم است اما در اروپا مردم همه رشته‌ها را می‌شناسند.

نصرتی یادآور شد: در اروپا عملکرد سجاد و الله‌کرم استکی و علیرضا موسوی در لیگ قهرمانان اروپا بازتاب بسیاری داشته و مردم در مورد عملکرد آنها صحبت می‌کنند و در رومانی نیز طرفداران زیادی دارند. در کل امروز دید اروپا نسبت به هندبالیست‌های ایرانی تغییر کرده و این موضوع ما را برای حضور بیشتر بازیکنان ایرانی در اروپا امیدوار می‌کند و برای آینده هندبال کشورمان مفید است. هندبال ایران امروز لژیونرهای زیادی دارد که باید در داخل کشور نیز مورد توجه قرار گیرند.