به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بولینگ ، بیلیارد و بولس، هاشمی المپیکی شدن رشته های ورزشی را یک اتفاق مهم برای هر رشته ای دانست و افزود: اگر لازم باشد کمیته ملی المپیک از المپیکی شدن  رشته های بیلیاردی حمایت می کند  اگر این رشته به المپیک راه پیدا کند و با توجه به این که در این رشته ظرفیت بالایی در مدال آوری داریم در آینده شاهد رشد چشمگیرتری در این ورزش خواهیم بود.
رئیس کمیته المپیک با اشاره به مدیریت فدراسیون متذکر شد: باید به مدیریت هاشم اسکندری تبریک بگویم که در این مدت فضای آرامی در جامعه بیلیارد به وجود آورده است و با وجود مشکلات اقتصادی حاکم در ورزش کشور موفق به کسب افتخارات بسیاری در سطح های آسیایی و جهانی شده اند.
هاشمی با در نظر گرفتن افتخارات داوران بیلیارد ایران گفت: نمی دانستم از نظر سطح داوری در رشته بیلیارد در چنین جایگاهی قرار داریم که در آسیا بیشترین اعزام داوران به مسابقات بین المللی از آن کشور عزیزمان است و خوشحالم توانستیم این نشست رابرنامه ریزی کنیم و از زحمات آنها تشکر کنیم.
وی ضمن قدردانی از حرکت نمادین قهرمانان اسنوکر ایران تصریح کرد: اهدای کاپ قهرمانی اسیا به شهدای مدافع حرم یک حرکت بزرگ فرهنگی است و من قدردان این حرکت شما هستم و این نشان دهنده آن است که ملت بزرگ ایران از همه چیز آگاه هستند و هیچ گاه شهدا را فراموش نمی کنند