تیم پتروشیمی در خانه مقابل نفت آبادان مغلوب شد تا نخستین شکست پتروشیمی در لیگ برتر بسکتبال به نام نفتی‌ها ثبت شود.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، در آغاز هفته ششم لیگ برتر بسکتبال تیمهای دانشگاه‌ آزاد، شهرداری گرگان، نفت آبادان و شهرداری اراک حریفان خود را شکست دادند.
همچنین در این هفته، تیم پتروشیمی در خانه مقابل نفت آبادان مغلوب شد تا نخستین شکست پتروشیمی به نام نفتی‌ها ثبت شود. دانشگاه آزاد هم با درخشش ۲ بازیکن خارجی خود، جوزف جونز و پرینس که هر کدام ۲۱ امتیاز برای دانشگاه آزاد کسب کردند موفق به شکست شهرداری تبریز شد. شهردار اراک با ۲۴ امتیاز کینتون بیسلی و ۲۱ امتیاز اصغر کاردوست شهرداری کاشان را شکست داد.
از سوی دیگر در آخرین بازی هفته ششم لیگ برتر بسکتبال تیم شیمیدر تهران در یک بازی تماشایی با نتیجه ۷۳ بر ۷۱ نیروی زمینی را شکست داد.
نتیجه بازیهای هفته ششم لیگ برتر بسکتبال به شرح زیر است:

* شهرداری کاشان ۷۷ – شهرداری اراک ۹۱

* دانشگاه آزاد ۸۵ – شهرداری تبریز ۶۲

* لوله a.s شیراز ۷۲ – شهرداری گرگان ۷۹

* پتروشیمی بندرامام ۸۲ – پالایش نفت آبادان ۸۷

* شیمیدُر تهران ۷۳ – نیروی زمینی ۷۱

ترتیب تیمها در جدول رده‌بندی لیگ برتر بسکتبال در پایان هفته ششم به شرح ذیل است: پتروشیمی بندر امام(۵ پیروزی، یک شکست و ۱۱ امتیاز)، دانشگاه آزاد (۵ پیروزی، یک شکست و ۱۱ امتیاز)، پالایش نفت آبادان (۵ پیروزی، یک شکست و ۱۱ امتیاز)، شهرداری اراک (۴ پیروزی، ۲ شکست و ۱۰ امتیاز)، شهرداری تبریز (۳ پیروزی، ۳ شکست و ۹ امتیاز)، شیمیدُر تهران (۳ پیروزی، ۳ شکست و ۹ امتیاز)، نیروی زمینی (۲ پیروزی، ۴ شکست و ۸ امتیاز)، شهرداری کاشان (۲ پیروزی، ۴ شکست و ۸ امتیاز)، شهرداری گرگان (یک پیروزی، ۵ شکست و ۷ امتیاز) و لوله a.s شیراز (بدون پیروزی، ۶ شکست و ۶ امتیاز)