به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از روابط عمومي فدراسيون تكواندو، مسابقات جام جهاني تكواندو به صورت تيمي و در سال ۲۰۱۷ به ميزباني «آبیجان» ساحل عاج و طي دو روز ۱۴ و ۱۵ آذرماه برگزار مي‌شود. فدراسيون جهاني تكواندو از ۸ تيم در گروه زنان و ۸ تيم در گروه مردان براي شركت در اين رقابت‌ها دعوت كرده است كه نام تيم ايران نیز در گروه مردان به چشم می‌خورد.

این دعوت براساس نتایج مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ و جام جهانی دوره ۲۰۱۶ صورت گرفته است که در گروه مردان تیم‌های ایران، کره‌جنوبی، آذربایجان، روسیه، چین، چین تایپه، ساحل عاج (سهمیه کشور میزبان) و تیم منتخب فدراسیون جهانی براي رقابت در بيست و یکمین دوره جام جهاني دعوت شده‌اند.

در گروه زنان نيز تيم‌هاي چين، كره‌جنوبي، ترکیه، صربستان، آمریکا، روسیه، ساحل عاج (سهمیه کشور میزبان) و تیم منتخب فدراسیون جهانی جواز حضور در این رقابت‌ها را دارند.

رقابت‌هاي جام جهاني به صورت تيمي برگزار مي‌شود و هر تيم مي‌بايست حداقل ۵ تكواندوكار داشته باشد يا ۶ تكواندوكار كه يك ورزشکار بعنوان نفر ذخيره اعلام مي‌شود (بعد از راند اول مسابقات می‌تواند جایگزین هریک از ۵ ورزشکار شود) و نفرات از یک تا پنج به ترتیب از سبک‌ترین به سنگین‌ترین وزن شماره گذاری خواهند شد.

در مجموع وزن ۵ ورزشكار در گروه مردان مي‌بايست ۳۷۳ كيلوگرم يا كمتر باشد و وزن مجموع وزن ۵ تكواندوكار زن نيز بايد ۳۱۸ كيلوگرم و يا كمتر باشد.

در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها مسابقات بین تیم‌های هر گروه برگزار می‌شود و در مرحله نیمه نهایی تا فینال از سیستم تک حذفی استفاده خواهد شد.

مسابقات جام جهانی G2 است و به مقام اول، دوم، سوم و پنجم تیمی به ترتیب ۲۰، ۱۲، ۷٫۲ و ۴٫۳۲ امتیاز تعلق می‌گیرد.