مهرو کمرانی در گفت‌و‌گو با ایپنا ، در خصوص شرایط ملی‌پوشان برای مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی اظهار داشت: تعدادی از بازیکنان اعزامی ما به مسابقات ازبکستان جدید هستند اما خدا را شکر شرایط تیم ملی خوب است. در این مسابقات ناهید کیانی، ملیکا میرحسینی و طیبه پارسا که در مسابقات جهانی حضور داشتند و همچنین فاطمه مصطفایی که تا آخرین روزهای اردوی جهانی همراه ما بود را به دلیل حضور در مسابقات دانشجویان جهان همراه خود نداریم و تصمیم گرفتیم به دلیل سطح بالای این مسابقات و تجربه یک میدان بزرگ آنها را در اختیار تیم ملی دانشجویان بگذاریم.

وی تصریح کرد: در ترکیب ما برای مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی نفراتی مانند حنانه همتی، سودابه پورصادقی و فاطمه مداحی همراه ما هستند که در مسابقات کشورهای اسلامی به میدان رفته بودند. در کنار این نفرات ما رعنا پوراسماعیل، پریسا جوادی و زهرا شجاعی را در کنار خود داریم که از رده نوجوانان به تیم ملی راه یافتند و اولین حضور خود را همراه بزرگسالان تجربه می کنند.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان تاکید کرد: ما به دنبال پشتوانه سازی هستیم و قصد داریم به بازیکنان جوانان فرصت بدهیم و این موضوع با موافقت پولادگر و سروی نیز مواجه شد. مسابقات ازبکستان تورنمنت G2 است و نفرات برتر ۲۰ امتیاز کسب می‌کنند و در کنار آن نفرات مدال‌آور یک سهمیه دیگر به ترکیب تیم ملی کشور خود برای مسابقات قهرمانی آسیا اضافه می‌کنند. با توجه به این موضوع با ۱۰ ورزشکار در این تورنمنت حاضر می شویم و با وجودی که تنها یک ماه تمرین داشتیم ولی به خاطر حضور اکثر این نفرات در اردوهای تیم ملی مشکل فنی نداشتیم.

کمرانی در خصوص اینکه با توجه به دگرگونی ترکیب تیم ملی چقدر به نتیجه‌گیری امیدوار است، گفت: قطعا برای نتیجه‌گیری در مسابقات حاضر می شویم و با توجه به انگیزه و جسارت بیشتر این نفرات جوان ناامید نیستیم. در تمرین مشترکی که با بچه‌های تیم ملی دانشجویان نیز داشتیم بچه‌های ما خیلی بهتر کار کردند و تقریبا در تمامی مسابقات پیروز شدند. برخی از این نفرات حتی به نسبت مسابقات کشورهای اسلامی با انگیزه‌تر هستند و امیدوارم نتیجه مناسب را کسب کنند.

وی درخصوص ترکیب تیم ملی برای مسابقات داخل سالن خاطر نشان کرد: برای مسابقات داخل سالن در ابتدا به ما ۳ سهمیه اختصاص داده بودند که با اصرار سروی به ۴ نفر افزایش یافت. ترکیب تیم ملی تقریبا مشخص شده است و احتمال کمی برای تغییر وجود دارد . سه نفر این بازیکنان برای این مسابقات کاملا مشخص هستند و ناهید کیانی، ملیکا میرحسینی و طیبه پارسا بعد از بازگشت از مسابقات دانشجویان جهان در ترکمنستان حضور خواهند داشت. زمان کمی برای اعلام سهمیه داشتیم و دوست داشتم بازیکنان باز هم برای حضور در مسابقات داخل سالن در رقابت انتخابی شرکت کنند و هیچ حاشیه امنیتی وجود نداشته باشد اما همانطور که گفتم زمان زیادی نداشتیم.

سرمربی تیم ملی در پایان خاطر نشان کرد: تعدادی از بچه‌های تیم ملی در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی سابقه عدم نتیجه‌گیری در مسابقات قبلی را داشتند و من سعی کردم با دادن یک شانس دیگر به آنها علاوه بر افزایش تجربه، این امکان را برای حضور بعدی آنها در اردوهای تیم ملی مهیا کنم. برخی از بازیکنان ما در داخل خوب هستند اما در مسابقات برون مرزی عملکردی کاملا متفاوت دارند و این بار بدون ایجاد فشار سعی کردم آنها را در اختیار خودشان بگذاریم تا بهترین عملکرد را داشته باشند. بچه‌ها نیز به خوبی می‌دانند علاوه بر اینکه کسب مدال در این مسابقات یک سهمیه برای خود آنها است این شانس را نیز در اختیار تیم ملی می‌گذارد با دو سهمیه در قهرمانی آسیا شرکت کند. با توجه به زحمات این بچه‌ها در اردوی ۲۰ روزه اخیر و تمرکز بازیکنان در اردوها امیدوار هستم این رویه را در اردوهای آینده نیز ادامه بدهیم.