خبرگزاری ایپنا / درحالی‌که انتظار می‌رفت‌ هادی ساعی با سابقه حضور در شورای شهر و به‌عنوان پرافتخارترین ورزشکار رشته تکواندو از مدعیان اصلی ریاست این فدراسیون باشد، اما او یک روز مانده به پایان ثبت‌نام نامزدهای این انتخابات، کناره‌گیری خود را اعلام کرد تا موجی از شایعات درباره او راه بیفتد.
انصراف عجیب ساعی از انتخابات
هادی ساعی به واسطه مدال‌های پرافتخارش و حضور در شورای شهر یکی از گزینه‌هایی بود که به نظر می‌رسید قطعا در انتخابات فدراسیون تکواندو نامزد خواهد شد. صحبت‌های ساعی و تندروی‌هایش درباره مدیریت پولادگر در فدراسیون هم نشان می‌داد که او رقیب اصلی رئیس فعلی فدراسیون خواهد بود. ساعی در انتخابات دوره قبل فدراسیون تکواندو هم نامزد شد اما با توجه به قانون دوشغله‌ها نتوانست در انتخابات شرکت کند. او در آن مقطع زمانی حضور در شورای شهر را به فدراسیون تکواندو ترجیح داد اما امسال او دیگر ناگزیر به انتخاب نیست. ساعی در انتخابات امسال شورای شهر مورد اقبال مردم تهران قرار نگرفت و راهی به شورا پیدا نکرد. به همین دلیل نامزدی او در انتخابات تکواندو قطعی به نظر می‌رسید اما او از ثبت نام در این انتخابات منصرف شده است.
هجوم شایعات به سمت ساعی
انصراف ‌هادی ساعی از حضور در انتخابات باعث ایجاد شایعات زیادی درباره او شد. یکی از شایعات مطرح شده درباره ساعی، دوتابعیتی بودن او است. ظاهرا این قهرمان تکواندو در سال‌های گذشته تابعیت کشور آمریکا را گرفته و طبق اساسنامه انتخابات مدیران دولتی نمی‌تواند در انتخابات فدراسیون تکواندو شرکت کند. دیگر موضوع مهمی که باعث کنار رفتن ساعی از انتخابات شده نداشتن مدرک فوق لیسانس است. البته ساعی انصراف از انتخابات به دلیل نداشتن مدرک فوق لیسانس را تکذیب می‌کند و این شایعه را به اطرافیان پولادگر و فدراسیون نسبت می‌دهد که می‌خواهند به دوران خود در تکواندو ادامه دهند.
ساعی: در فدراسیون از نام من می‌ترسند
ساعی با رد شایعات مطرح شده، درباره دلیل انصرافش از انتخابات فدراسیون می‌گوید: «با حضور بزرگانی چون کلانتری در انتخابات، دیگر نیازی به حضور من نیست. من دنبال پست و مقام نیستم و هدفم کمک به تکواندو است. با حضور دوستان خوبی مانند کلانتری که کارنامه خوب و سابقه مدیریت این رشته را دارد، نیاز به حضور در انتخابات را احساس نکردم. خانواده تکواندو از کلانتری درخواست کردند و او نیز به احترام دلسوزان این رشته ثبت‌ نام کرد.» ساعی با انتقاد تند از مدیریت فعلی فدراسیون می‌گوید: «مدیریت تکواندو باید تغییر کند. پایه و اساس فدراسیون تکواندو با درستی نبوده و امیدوارم سرشان به سنگ بخورد و درست شوند. دوستان حاضر در فدراسیون به اندازه کافی از من نیز می‌ترسند چون عکس من را هم از خانه تکواندو برداشتند، اما حالا وقت رفتن خودشان فرا رسیده است.»