رئیس فدراسیون تیراندازی در نشست خبری اعلام کرد که موظف به پرداخت بدهی‌های فدراسیون است و اگر کسی برای خود حقی متصور است بدون جنجال و هیاهو حقش را پیگیری کند.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، علی دادگر در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه در خصوص بدهی‌های فدراسیون و شرایط فدراسیون اظهارداشت: در خصوص حکم دیوان باید بگویم که رای قبلی را نقض کرده و ارتباطی با انتخابات ندارد. همانطور که وزارت گفته صحت انتخابات اعلام شده و خللی وارد نیست. اگر در آینده در رابطه با انتخابات رایی صادر شود تابع قانون هستیم. نزدیک ۱۶ میلیارد بدهی فدراسیون است و نمی‌خواهیم بدهی جدید به بار بیاوریم بلکه با شیب ملایم مطالبات پرداخت شود.
وی در پاسخ به این سوال مبنی بر مشکلات فدراسیون درخصوص تجهیزات و کمبود فشنگ گفت: سلاح و فشنگ یا از منابع داخلی است یا خارجی؛ فشنگ از منابع داخلی مشکلی نداریم اما متاسفانه ارتباط ضعیفی با تولید کنندگان داخلی داشتیم. وارد کردن فشنگ از خارج تابع سیاست‌های کشور است. ما در آینده نزدیک مشکل فشنگ را حل می‌کنیم تا امکانات در اختیار تیراندازان باشد و مثل گذشته بدون فشنگ نمانند. از چهارشنبه به دنبال آزاد کردن فشنگ‌های گمرک هستیم و مشکلی وجود ندارد.
رئیس فدراسیون تیراندازی درخصوص بدهی لازلو از فدراسیون اظهارداشت: لازلو طلبکار است و هر طلبی که رئیس قبلی ایجاد کرده برای ما محترم و موظف به پرداخت هستیم، سعی می‌کنیم با حداقل پرداخت رضایت جلب شود. ما هیچ عنادی با کسی نداریم به دنبال استفاده از همه نیروهای گذشته و اهالی خارج فدراسیون هستم.
وی افزود: هاشمی برای فدراسیون زحمت کشیده و کرسی بین‌المللی دارد که متعلق به ایران است. قبل و بعد از انتخابات بر این باور هستم که این کرسی باید حفظ شود. فدراسیون جهانی گفت به مسائل داخلی ورود نمی کند. باید مشکلات را در داخل کشور حل کنیم و دخالت بیگانگان به نفع هیچ کسی نیست.
رئیس فدراسیون تاکید کرد: تابع قانون هستیم اگر کسی برای خود حقی متصور است بدون جنجال این حق را پیگیری کند. من وقتی از دیوان رای گرفتم مصاحبه و جنجال نکرده و برای تیراندازی حاشیه ایجاد نکردم و مانع پیشرفت فدراسیون نشدم. از همه می‌خواهم در چارچوب قانون باشند و کسی مانع آنها نیست. بعد از این اعضای مجمع هستند که احتمالا در مجمعی که تشکیل می شود تصمیم می‌گیرند. خواهش می‌کنم برای جلوگیری از لطمه به ورزش هرکس بدون حاشیه به دنبال حق خود باشد. همه باید دست به دست دهیم و برای اعتلای ورزش تلاش کنیم و نباید رو در روی هم باشیم.
دادگر خاطرنشان کرد: یکسری مسائل درون فدراسیون و ساماندهی امکانات است و در تلاشیم تا مشکلات بر طرف شود. مسابقات قهرمانی کشور و لیگ و مسابقات اوپن طبق زمان‌بندی به پیش می‌رود و اجازه نمی‌دهیم خللی ایجاد شود. افق برنامه های ما بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و المپیک ۲۰۲۰ است. در گذشته مدال المپیک نداشتیم و در تلاشیم تا برای اولین بار صاحب مدال شویم. در مسابقات آسیایی هم به دنبال ارتقا مدال هستم و یک برنامه ۳ ساله داریم.
وی در خصوص اهداف پروازی و برنامه در این رشته گفت: خوشبختانه ۱۰ روز پیش بعد از ۲ سال تیم اهداف پروازی را به مسابقات آسیایی اعزام کردیم و با اختلاف جزئی چهارم شدیم و این نشان می‌دهد با برنامه مستمر به مدال خواهیم رسید اما در المپیک در اهداف پروازی نماینده نداشتیم و در تلاشیم برای المپیک در این بخش صاحب مدال شویم.
دادگر در خصوص برنامه در بخش پایه یادآور شد: در بخش پایه پشتوانه نداریم و باید به دنبال پشتوانه‌سازی و استعدادیابی برای کسب سهمیه المپیک ژاپن و بازی‌های آسیایی باشیم.
وی در خصوص اردو و مسابقات جهانی و انتخاب کادرفنی گفت: هفته آینده اردو تیم ملی آغاز می‌شود و با مربیان فعلی این اردو را برگزار خواهیم کرد. برای المپیک شاید لازم باشد مربی خارجی بگیریم. اگر مربی خارجی بیاید به معنی نفی مربیان داخلی نیست و از آنها نیز در تیم ملی استفاده می‌کنیم.