به گزارش ایپنا آذربایجان غربی:مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از ثبت هفت هزارو ۷۷۰ ازدواج در سه ماهه اول سال جاری در استان خبر داد .

عبداله چمن گلی در بیست و دومین جلسه ساماندهی امور جوانان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به ثبت ۹ هزارو۳۱۵ ازدواج و طلاق در سه ماه اول سال جاری در آذربایجان غربی اظهار کرد: هفت هزارو ۷۷۰مورد از این آمار مربوط به ازدواج و یک هزارو ۵۴۵مورد مربوط به طلاق بوده است .

وی ادامه داد: باید امکان ازدواج را برای جوانان فراهم کرده و به منظور جلوگیری از آمار طلاق با همکاری دستگاه های متولی برنامه هایی را اجرا کرده و طی این امر خانواده را به عنوان عضو اصلی جامعه مکان امن و گرم برای فرزندان قرار دهیم .

وی با اشاره به اینکه در سال جاری تعداد سمن های مردم نهاد به ۱۱۰ سازمان رسیده و حدود ۶۰سازمان از این تعداد دارای اعتبار نامه بوده و ۵۰ سمن در حال گرفتن اعتبارنامه است خاطر نشان کرد: تشکیل و افزایش میزان سمن ها از برنامه های اصلی این سازمان بوده است تا بتواند در راستای دریافت ایده های خلاق جوانان این استان استفاده کند .

چمن گلی تصریح کرد: تاسیس خانه جوان ارومیه، مهاباد، خوی و میاندوآب بخشی از اقدامات اجرایی اداره ورزش و جوانان استان بوده است تا گامی در راستای غنی سازی اوقات فراعت جوانان برداشته و سبب شکل دهی مثبت به هویت جوانان شود .

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی اذعان کرد: این سازمان با برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه از جمله نشست های تخصصی همایش های فرهنگی، هنری و آموزشی برای جوانان درصدد فراهم سازی زمینه های ازدواج جوانان تلاش میکند .