به گزارش خبر گزاری ایپنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، پنجمین و آخرین روز هفتمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ مردان جهان امروز (یکشنبه) با سه دیدار در شهر اوساکا ژاپن پیگیری می‌شود.
در نخستین مسابقه تیم‌های آمریکا و ایتالیا به مصاف یکدیگر رفتند که ایتالیا سه بر یک به پیروزی رسید.

ملی‌پوشان آمریکا در ست سوم ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۹ بر ۲۷ مغلوب ایتالیا شدند تا با دو برد و هشت امتیاز به کار خود در جام قهرمانان بزرگ جهان سال ۲۰۱۷ پایان دهد.

ایتالیا نیز با کسب این پیروزی با ۴ برد و ۱۲ امتیاز به صدر جدول صعود کرد تا نتیجه دو دیدار باقی مانده جایگاه نهایی این تیم را مشخص کند. مقام نایب قهرمانی و مدال نقره ایتالیا در حال قطعی شده است.

از سوی دیگر نتیجه دیدار ایتالیا و آمریکا، جایگاه سومی و مدال برنز تیم ملی والیبال ایران در جام قهرمانان بزرگ مردان جهان را قطعی کرد تا والیبال بزرگسالان ایران به نخستین مدال جهانی خود دست یابند.

از دقایقی دیگر تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه خود در این رقابت ها به مصاف فرانسه می رود که نتیجه این دیدار در مدال برنز ایران نقشی نخواهد داشت، اما اگر ایران موفق به شکست فرانسه شود و ژاپن در دیدار نهایی برزیل را از پیش رو بردارد، تیم ایران به مدال نقره دست خواهد یافت.