به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین اشمیت اهل سوئد است و در کمیته ملی پارالمپیک این کشور به عنوان مربی شنا در بخش معلولین و نیز مدرس IPC نیز فعالیت دارد و در کنار آن در امر مربی گری افراد غیر معلول نیز شاغل است.

 

خانم اشمیت در خصوص این دوره آموزشی گفت:  از سطح پیشرفته مربیان حاضر در این دوره و مهارتهای آنها شگفت زده شدم و خوشحالم که برای این دوره آموزشی به ایران دعوت شده ام.

وی افزود: مزیت برگزاری این دست از دوره ها در کشورهای مختلف این است که همه ی کشورها سطح مشخصی از آموزش را دریافت می کنند و این همسانی به IPC کمک می کند تا برای برگزاری دوره های بعدی بر اساس سطح مشترک دانش کشورها اقدام کند.

اشمیت خاطر نشان کرد: اولین بار است که به ایران سفر می کنم و در فرصت کوتاهی که بود بازار قدیمی تهران و مسجدش بازدید کردم و مجذوب شکوه این مسجد زیبا شدم. همچنین غذاهای سنتی ایرانی نیز بسیار عالی بود و همه را دوست داشتم.

مدرس بین المللی شنا از IPC در پایان گفت: در جنبش پارالمپیک همه افراد در یک سطح هستند و اگرچه ملیت ها و فرهنگ ها متفاوت است اما اشتراکمان حضور در خانواده بزرگ پارالمپیک است و به واسطه این اشتراک، می توانیم برای پیشبرد اهداف این جنبش فعالیت کنیم.

دوره ی سه روزه ی مربی گری بین المللی با حضور ۱۵ مربی از استان های مختلف کشور در محل فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و به منظور ارتقا سطح دانش مربیان داخلی پیش بینی شده که از ۸ تا ۱۰ آبان ماه برپا خواهد بود.

کایسا اشمیت از سوئد و مایک زه از آلمان به عنوان دو مدرس این دوره بین الملی تدریس مباحث مورد نظر را بر عهده دارند.