پس از مسابقات انتخابي تيم ملي تنيس با ويلچر، ترکيب تيم اعزامي به مسابقات مقدماتي جام جهاني از سوي کادر فني تيم ملي اعلام شد.
به نقل از کميته ملي پارالمپيک، دبير انجمن تنيس با ويلچر فدراسيون جانبازان و معلولان با اعلام اين خبر به سايت کميته ملي پارالمپيک گفت: مسابقات انتخابي تيم ملي با حضور چهار تنيسور در رده سني بزرگسالان و سه نفر در رده سني جوانان در شهر تبريز برگزار شد که در پايان سه تنيسور انتخاب شدند.
وي افزود: براساس جوانگرايي تيم ملي، حسين ممي پور و مهدي طيبي در رده سني بزرگسالان و مهدي جباري در رده سني جوانان انتخاب شدند تا به مسابقات مقدماتي جام جهاني اعزام شوند. اميرحسين ابراهيمي در خصوص اردوهاي تيم ملي تنيس با ويلچر براي شرکت در اين مسابقات اظهار داشت: سه بازيکن منتخب هم اکنون تمرينات خود را زير نظر رضا کوجواري مربي تيم انجام مي دهند و اردوهاي رسمي تيم نيز از ۱۵ بهمن ماه در شهر تبريز برگزار خواهد شد.
وي ادامه داد: مسابقات مقدماتي جام جهاني هشتم اسفندماه در کشور سريلانکا برگزار خواهد شد که تيم ما رقابت سختي دارد. از طرفي تيم هاي مالزي و پاکستان نيز در اين مسابقات شرکت خواهند کرد که مسابقه سنگيني خواهيم داشت، اما اميدواريم بتوانيم سهميه مسابقات جام جهاني را به دست آوريم. براي کسب سهميه اعطايي نيز مذاکراتي را انجام مي دهيم.
سرمربي تيم ملي تنيس با ويلچر که در اين مسابقات به عنوان نماينده فدراسيون تيم را همراهي مي کند، گفت: ۱۶ تيم در مسابقات جام جهاني تنيس باويلچر شرکت خواهند کرد که ۱۰ تيم به طور مستقيم جواز حضور در اين رقابتها را به دست مي آورند. تيم ميزبان يعني ايتاليا و يک تيم گزينشي نيز از طرف فدراسيون جهاني حضور خواهند داشت. در حقيقيت رقابت اصلي ميان چهار تيم از سه قاره است که تيم هاي برتر سه قاره آسيا، اروپا و آمريکا و يک تيم برتر به مسابقات راه مي يابند. مسابقات جام جهاني نيز خردادماه سال آينده در کشور ايتاليا برگزار خواهد شد.