به گزارش خبرگزاری ایپنا، مجید نوروزی در این باره اظهار داشت: پنجمین دوره رقابت‌های باشگاهی شنای جانبازان و معلولین در بخش آقایان در زمستان سال جاری به میزبانی یکی از استان‌های داوطلب برگزار خواهد شد و در حال حاضر مشغول بررسی شرایط استان‌هایی هستیم که برای این امر داوطلب شده‌اند و در عین حال اعلام آمادگی تیم ها را نیز دریافت می‌کنیم.

وی افزود: این مسابقات با هدف توسعه و گسترش رشته شنا در قشر ورزشکاران جانباز و معلول تدارک دیده شده و امیدواریم از خلال این مسابقات بتوانیم استعدادیابی نیز داشته باشیم و نیروهای جوان و جدید را شناسایی کنیم.

رئیس انجمن شنا ادامه داد: تیم‌های شرکت کننده می‌توانند حداکثر با ۷ شناگر در مسابقات شرکت کنند و الزاما می‌بایست دو ورزشکار زیر ۲۳ سال در ترکیب به همراه داشته باشند. البته اگر تیمی ورزشکار زیر ۱۰ سال همراه داشته باشد و این ورزشکار بتواند مسابقه را به اتمام برساند، امتیاز کامل نفر اول به آن فرد و تیمش تعلق خواهد گرفت و این اقدام به منظور تشویق تیم‌ها برای جستجوی شناگران جوان و استعدادهای بالقوه‌ای است که در سراسر کشور حضور دارند.

وی عنوان کرد: مسابقات در ۱۰ کلاس و ۷۰ ماده برگزار می‌شود و مجموع امتیازات کلاس‌بندی هر تیم نباید بیشتر از ۴۹ باشد.

نوروزی گفت: در مسابقات سال گذشته ۸ تیم حضور داشتند و خراسان رضوی «الف» توانست به عنوان قهرمانی دست یابد، شهدای مدافع حرم تهران دوم شد و عنوان سوم نیز به تیم خراسان رضوی «ب» رسید.

رئیس انجمن شنا در پایان تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۰ آذر ماه برای شرکت در این رقابت‌ها آمادگی خود را به اطلاع معاونت فنی فدراسیون برسانند.