قهرمان و رکورددار دسته فوق سنگین وزنه برداری معلولان جهان وعده رکوردشکنی دوباره در مسابقات جهانی را می دهد.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، رکوردهای خارق العاده قهرمان وزنه برداری معلولان جهان در المپیک ۲۰۱۶ توجه تمام رسانه ها و مردم جهان را به خود جلب کرد.
رویای مهار وزنه بالای ۳۰۰ کیلوگرم بالاخره به حقیقت پیوست و حالا این قهرمان ایرانی آنقدر در میان مردم جهان محبوبیت پیدا کرده که به عنوان نمادی از موفقیت در ورزش معلولان از سوی مسئولان برگزاری رقابت های المپیک ۲۰۲۰ به توکیو سفر کرده است. چند روز بعد از بازگشت سیامند رحمان از توکیو که با استقبال خوب ژاپنی ها همراه بود، با او همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبتهای قهرمان پارالمپیک ریو را می خوانید.

برای پارالمپیک ۲۰۲۰ استارت زدند

به دعوت مسئولان برگزاری المپیک ۲۰۲۰ به توکیو سفر کردم و آنجا در برنامه های زیادی حضور داشتم. دیدار با دانش آموزان و برگزاری نشست خبری با حضور خبرنگاران ژاپنی از جمله برنامه هایی بود که در ژاپن داشتم. آنها از حالا برای پارالمپیک ۲۰۲۰ استارت زدند و هدفشان از حضور من نیز فرهنگ سازی بود تا در فاصله ۳ سال مانده این رقابتها مردم را به رشته های پارالمپیکی علاقه مند کنند.

از استقبال ژاپنی ها شگفت زده شدم

مراسم مختلفی را برای من در نظر گرفتند و مسئولان زیادی به استقبال من آمدند. مردم نیز با من ارتباط خوبی برقرار کردند. این یک حرکت نمادین بود و من هم از استقبال آنها واقعا شگفت زده شدم. دوست داشتند وزنه ای را هم بالای سر ببرم که من هم ۲۸۰ کیلوگرم در آنجا مهار کردم.

پولی از ژاپن دریافت نکردم

ژاپنی ها فقط هزینه سفرم را دادند و برخلاف تصور برخی اصلا پولی برای حضور در توکیو نگرفتم. آنها مرا دعوت کردند و من هم به خاطر اینکه قصدشان فرهنگ سازی برای گسترش علاقه مندان به ورزش های پارالمپیکی بود، به آنجا رفتم.

انتظارم از مسئولان بیشتر است

خدا را شکر شرایطم بد نیست و تمرینات را برای حضور در مسابقات جهانی دنبال می کنم. مسئولان هم جوایزی که قول داده بودند را بعد از پارالمپیک پرداخت کردند اما من انتظارم بیشتر است. باید شرایطی فراهم شود که ورزشکاری مثل من که نه حقوق می گیرد و نه درآمدی دارد، خیالش بابت رفاه خودش و خانواده اش راحت شود. متاسفانه مسئولان ورزش ما فقط چند ماه قبل از مسابقات یادشان می افتد که قهرمانان هستند. ۳ سال تا المپیک باقیمانده و باید از حالا تدارکات لازم را داشته باشیم.

رکورد جهانی را جابه جا می کنم

ما اول مهرماه به مسابقات جهانی اعزام می شویم. فکر می کنم رکورد این رقابت ها ۲۹۶ کیلوگرم باشد و می توانم آن را جابه جا کنم. البته هدف اولم کسب مدال طلا است و بعد از آن به رکوردشکنی فکر می کنم. سال آینده هم بازی های آسیایی را در پیش داریم که ارزش بالایی دارد و باید بعد از جهانی خودمان را برای آن رقابت ها آماده کنیم.

برای توکیو هم سورپرایز دارم

زمان زیادی تا پارالمپیک توکیو باقی مانده و از الان نمی توانم قولی بدهم. بازهم هدف اولم مدال طلا خواهد بود اما درباره رکوردشکنی می توانم بگویم که مثل همیشه یک سورپرایز دارم. اصلا خدا را چه دیدید شاید یک نفر هم پیدا شد و رکورد مرا شکست. الان رکورد پارالمپیک ۳۱۰ کیلوگرم است که مدتها آرزویش را داشتم و حالا باید به رکوردهای بالاتر فکر کنم.

برای بهداد و کیانوش دعا می کنم

با بهداد سلیمی و کیانوش رستمی رابطه خوبی دارم و می دانم که آنها نیز خودشان را برای رقابت های جهانی آماده می کنند. برایشان دعا می کنم و آرزوی موفقیت دارم. هر ۲ وزنه بردار هم از نظر اخلاقی و هم فنی پهلوان هستند و می توانند مثل همیشه برای کشورمان افتخارآفرینی کنند.