شایعه تغییر مربی در استقلال و حضور یک چهره خارجی روی نیمکت این تیم پرطرفدار پایتخت به دردسری بزرگ برای علیرضا منصوریان و مدیران باشگاه تبدیل شده است.

این خبر بازتابی جهانی پیدا کرد تا بیشتر رسانه‌های معتبر خبری در شرق و غرب قاره‌کهن به آن بپردازند. ناکامی‌های ادامه‌دار علیرضا منصوریان در استقلال آن هم با تمام ریخت و پاش‌هایی که او در تابستان برای تقویت تیم انجام داد بازتاب بسیار بدی داشت تا جایی که شایعه برکناری او و حضور یک مربی خارجی سرشناس روی نیمکت رهبری استقلال به یکی از سوژه‌های جالب توجه رسانه‌های داخلی و خارجی تبدیل شد. در میان تمام نام‌ها و شایعاتی که پیرامون گزینه‌های خارجی برای جانشینی منصوریان به گوش رسید شنیدن یک نام آلمانی بیشتر از هر کس دیگری سرو صدا داشت. اولی اشتیلیکه سرمربی ناکام کره‌جنوبی که یکی، دو ماه قبل بعد از شکست برابر قطر از سمت خود اخراج شد نامی بود که برای جانشینی منصوریان مطرح شد گرچه این شایعه بلافاصله از سوی مدیران باشگاه تکذیب شد.

با وجود تکذیب‌های رسمی توسط استقلال اما رسانه‌های خارجی این شایعه را حسابی مورد توجه قرار دادند تا جایی که بعد از خبرگزاری یونهاپ و چند رسانه معتبر دیگر کره‌جنوبی که استقلال تهران را مقصد بعدی اشتیلیکه آلمانی دانستند. سایت معتبر استاد الدوحه نیز به نقل از همین رسانه‌ها مدعی شد مذاکرات اولیه باشگاه سرشناس ایرانی با سرمربی آلمانی و ناکام سابق باشگاه‌های العربی و القطر انجام شده است و هیچ بعید نیست اولی آلمانی سرمربی استقلال شود.

بدون شک در شرایط فعلی که استقلال برای بازگشت به روزهای طلایی و قرار گرفتن در زمره مدعیان قهرمانی نیاز به آرامش دارد شایعه همکاری احتمالی باشگاه با مربی ناکام آلمانی کره‌جنوبی می‌تواند بدترین شایعه ممکن در محافل فوتبالی داخلی برای منصوریان و شاگردانش باشد. شایعه‌ای که هر قدر هم تکذیب شود این ذهنیت را به وجود می‌آورد که با ادامه روند ناکامی‌ها ممکن است سرانجام این شایعات رنگ واقعیت به خود بگیرد و زمینه برکناری کادر فنی فعلی فراهم شود!