به گزارش خبرگزاری ایپنا در سومین روز از رقابت‌های جودو قهرمانی جوانان جهان که در شهر زاگرب کشور کرواسی در حالی پیگیری شد که امروز(شنبه) در روز پایانی مبارزات ۲ نماینده کشورمان به روی تاتامی رفتند که هر دو جودوکار با شکست سنگین مقابل حریفان خود از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند. با این حساب پرونده تیم ملی جودو ایران که با ۶ نماینده در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بود با ناکامی بسته شد و در واقع تیم ملی ایران در این مسابقات ایپون شد.

در وزن ۱۰۰-کیلوگرم و در حضور ۳۱ جودوکار، علی پرهیزکار در گام نخست برابر نماینده اتریش به میدان رفت و در مدت ١ دقیقه ایپون شد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

امروز در ادامه مسابقات، حمیدرضا ملک زاده در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم ابتدا با جودوکار ایالات متحده امریکا کرد و با شکست حریف خود در دور دوم به مصاف نماینده هلند رفت و در مدت ٤٩ ثانیه مقابل این جودوکار ایپون شد و آخرین نماینده تیم ملی ایران هم از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

روز گذشته، قاسم باغچقی در جدول ۴۵ نفره وزن منهای ۹۰ کیلوگرم ابتدا جودوکار برزیلی را شکست داد و به دور دوم راه یافت.وی در دومین مبارزه خود مقابل نماینده پرتغال در ۴۶ ثانیه ایپون شد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

جوادمرادی دیگر نماینده کشورمان در وزن  ۸۱-کیلوگرم کشورمان در گام نخست برابر جودوکاری از کشور فرانسه به میدان رفت و مقابل این جودوکار ایپون شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در دومین  روز از این رقابت ها علیرضا خجسته نماینده وزن ۶۶- کیلوگرم کشورمان نخستین گام حریف نپالی را از پیش رو برداشت. وی در مبارزه دوم جودوکاری از ایتالیا را پیش رو داشت که با شکست مقابل نماینده ایتالیا از گردونه رقابت ها حذف شد. وی مدال نقره آسیا و برنز کشورهای اسلامی و چند مدال نوجوانان و جوانان آسیا را در کارنامه خود دارد و در واقع یکی از شانس های اصلی کسب مدال در این مسابقات بود که وی نیز متاسفانه از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در نخستین روز از این مسابقات جعفر فیروز آبادی نماینده وزن ۶۰- کیلوگرم تیم ملی کشورمان  به مصاف حریفان خود رفت.

فیروز آبادی  در نخستین دیدار خود به مصاف نماینده قزاقستان رفت و حریف خود را ایپون کرد. وی در دور دوم نیز جودوکاری از کشور مراکش را شکست داد.

وی در سومین دیدار خود به مصاف نماینده برزیل رفت و با شکست مقابل حریف خود از گردونه رقابت‌ها حذف شد. در جدول وزن ۶۰- کیلوگرم۴۷ نفر شرکت کرده‌ بودند.