تیم جوانان ایران با شش جودوکار در رقابت های جهانی جوانان ۲۰۱۷ در شهر «زاگرب» کراوسی حضور یافت و بدون کسب موفقیت به کار خود پایان داد.
درخشان، روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: اردوها و برنامه های آماده سازی مختلفی را برای تیم کشورمان تدارک دیده بودیم و برخی نفرات چون «علیرضا خجسته» نیز به دلیل حضور در مسابقات رده سنی بزرگسالان تجربه خوبی داشتند و به همین دلیل از عملکرد تیم رضایت ندارم.
وی با اشاره به اینکه توجیهی برای این شکست نمی پذیرد، عنوان کرد: به دنبال مقصر نیستم و نمی خواهم با معرفی کردن یک نفر به عنوان مقصر، خودم را مبرا کنم.
رئیس فدراسیون جودو با اشاره به اینکه برد و باخت همواره در ورزش وجود دارد، افزود: با این حال عملکرد نفرات تیم ما و حذف زودهنگام از جدول مسابقات برایم قابل پذیرش نیست.
وی افزود: عصر سه شنبه هفته جاری و پس از بازگشت تیم ایران از کرواسی، بلافاصله نشستی را با کادر فنی برگزار خواهیم کرد و صحبت های آنان را در خصوص شرایط مبارزات جویا خواهیم شد. تیم جوانان ایران با امکانات مناسب و بدون کمبودی آماده و اعزام شد و باید دلیل نرسیدن به هدفمان را پیدا کنیم.
درخشان در پاسخ به این سوال که آیا تغییراتی در کادر فنی تیم جوانان ایجاد می شود، گفت: تغییرات و نیازها مکمل یکدیگر هستند و فکر می کنم باید در برنامه ها تغییر ایجاد کنیم.در هر بخش از فدراسیون که نیاز باشد تغییرات ایجاد خواهد شد و این مساله تنها مختص به کادر فنی تیم های ملی نیست.
وی در پاسخ به این سوال که آیا تمرین همزمان تیم های بزرگسالان و جوانان ایران موجب تداخل برنامه ها و در نهایت ناکامی تیم جوانان نشده است؟ گفت: واقعیت این است که هنوز به این مساله یقین پیدا نکرده ام، اما می تواند یکی از دلایل اصلی باشد.معتقدم تیم جوانان باید شخصیت مجزا پیدا کرده تا نفرات آن به مرور زمان در اختیار تیم بزرگسالان قرار بگیرند.
رئیس فدراسیون جودو در ادامه به این نکته اشاره کرد که کار حضور دو مربی اهل کره شمالی در ایران مراحل نهایی خود را سپری می کند تا این مربیان به کادر فنی تیم های ملی اضافه شوند.
وی با اشاره به برگزاری سمینار مربیگری بین المللی در ایران، گفت: این سمینار طی روزهای ۱۸ الی ۲۱ آذرماه با حضور «الکساندر جاتسکویچ» دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان سابق اروپا از لتونی خواهد بود.وی هدایت تیم ملی قزاقستان را در المپیک ۲۰۱۶ برعهده داشت و پیش از آن سرمربی تیم ملی بلژیک بود.
درخشان با اشاره به اینکه در این سمینار چند مربی دیگر کشورهای آسیایی نیز حضور دارند، افزود: هزینه حضور این مدرس در ایران از سوی اتحادیه جودوی آسیا تامین می شود.
به گفته درخشان، سمینار داوری نیز با حضور رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی در ایران برگزار خواهد شد.
وی در مورد برنامه های پیش روی تیم ملی بزرگسالان ایران، گفت: تیم کشورمان آخر هفته جاری راهی ابوظبی می شود تا در مسابقات بین المللی این کشور حضور یابد. جودوی جهان هر روز به سوی پیشرفت حرکت می کند و برای عقب نماندن از این قطار باید در رویدادهای گوناگون شرکت کنیم.
درخشان با اشاره به تاکید وزیر ورزش برای کسب سهمیه های المپیک ۲۰۲۰، گفت: رسیدن به سهمیه مستلزم رنکینگ مناسب و در نهایت حضور در مسابقات گوناگون است. به طور مثال جایگاه «سعید مولایی» به دلیل غیبت در یک رویداد، چند پله نزول کرد که نشان از اهمیت حضور در مسابقات مختلف دارد.
رئیس فدراسیون جودو که از سوی اتحادیه آسیا به عنوان مسئول برگزاری مسابقات کاتای قهرمانی آسیا انتخاب شده است، گفت: این مسابقات یک تا پنجم آذرماه در تایلند برگزار می شود که علاوه بر مسابقات، سمینار کاتا و داوری نیز از بخش های دیگر آن است.
وی تاکید کرد: تیمی مجزا از نفراتی که به پیکارهای جهانی اعزام شدند را به آسیایی تایلند می بریم و از نفرات جوان استفاده خواهیم کرد.
درخشان در خصوص بازگشت «جواد محجوب» به تیم ملی جودوی ایران، گفت: او فرزند جودو است و از حضورش استقبال می کنم. نشستی داشتیم و همه در آن از حضور محجوب استقبال کردند و تلاش می کنیم تا او دوباره به بهترین شرایط برسد.