دارنده مدال برنز جهان گفت: از مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون جودو تقاضا دارم برای من شغل مناسبی دست و پا کنند تا از آن طریق بتوانم هزینه‌های زندگی ام را تامین کنم.
سعید ملایی درباره درخشش اخیر خود در رقابتهای جهانی و گرنداسلم ابوظبی اظهارداشت: طبق برنامه ریزی هایی که همراه با مربی اختصاصی ام و همچنین سرمربی تیم ملی انجام دادیم و امکانات خوبی که محمد درخشان، رئیس فدراسیون جودو در اختیار من گذاشت توانستم نتایج خوبی کسب کنم. هرچند کم و کاستی هایی وجود دارد اما از ابتدای سال روند رو به رشدی داشتم و توانستم در تمام رقابتهایی که شرکت کردم مدال بگیرم.

خوشحالم که توانستم به رنکینگ دوم دنیا برسم

وی ادامه داد: در رقابت های گرند اسلم باکو مدال نقره کسب کردم و پس از آن طلای بازیهای کشورهای اسلامی را به دست آوردم. در ادامه موفق به کسب مدال نقره رقابتهای قهرمانی آسیا و برنز گرند اسلم گرجستان شدم. همچنین با توجه به اردوی مشترکی که با جودوکاران ژاپنی داشتم توانستم پس از ۱۰ سال ایران را در رقابتهای جهانی صاحب مدال کنم. به دنبال بازگشت از مجارستان مدتی استراحت کردم و با درخشش در مسابقات اخیر گرنداسلم و ایستادن روی سکوی سوم این رقابتها به رتبه دوم رنکینگ جهان صعود کردم. ملایی درباره تفاوت امکانات جودوی ایران با سایر کشورهای جهان تصریح کرد: تمام کشورهای مدعی پس از رقابتهای المپیک ریو برنامه های ریزیهای خود را برای درخشش در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به کار گرفتند و با سرمایه گذاری و حضور در تورتمنتهای مختلف و اردوهای مشترک سعی در بالا بردن افزایش شانس خود در توکیو دارند. ایران به دلیل مشکلات به صدور روادید و منابع مالی محدود فدراسیون نسبت به سایر کشورها در مسابقات کمتری شرکت می کند. شاید جودوکاران ایرانی در سال به ۱۲ تا ۱۳ رقابت مهم اعزام شوند اما جودوکاران کشوررهای صاحب سبک در طول سال در ۴۰ رقابت شرکت می کنند و از این طریق می توانند جایگاه خود در رنکینگ فدراسیون جهانی جودو را افزایش دهند. طبیعی است هر چه رنکینگ جودو کار بالاتر باشد شانس حضور او در المپیک هم افزایش پیدا می کند.

فقط به مدال المپیک توکیو فکر می کنم

عضو تیم ملی جودو درباره برنامه اش برای رقابتهای آسیایی جاکارتا و المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهارداشت: هدف اصلی فدراسیون در ماه های اخیر رقابتهای قهرمانی آسیا و جهانی بود و در ادامه فدراسیون تلاش خود را برای موفقیت در رقابتهای آسیایی به کار می گیرد. فدراسیون در نظر دارد از ورزشکاران جوانی در رقابتهای آتی استفاده کند و به همین دلیل انها نیاز به کسب تجربه دارند. خودم هم پس از رقابتهای المپیک ریو برنامه ریزیهای لازم را انجام داده ام تا بتوانم در رقابتهای آسیایی بهترین نتیجه ممکن را برای کشورمان کسب کنم شاید بیراهه نباشد که بگویم جودو به هیچوجه با دیگر رشته های ورزشی قابل قیاس نیست چون همانطور که می دانید مدال گرفتن در جودو سخت است و باز هم تاکید می کنم تمام تلاشم بر این است تا در اندونزی خوشرنگ ترین مدال را برای کشور عزیزم کسب کنم.

جودو ما هنوز با شرایط آیده آل فرسنگها فاصله دارد

دارنده مدال برنز درباره اینکه کار کردن با کادرفنی را چگونه می بیند، پاسخ داد: باید بگویم هر مربی چه داخلی و چه خارجی سبک کاری خاص خودش را دارد البته این موضوع به سیستم مدیریت فدراسیون باز می گردد که تصمیم گرفتند منصوری را به عنوان سرمربی تیم ملی جودو برگزینند و من هم بر حسب وظیفه قانونی ام موظف بودم در اردوهای تیم ملی شرکت کنم البته نباید فراموش کرد منصوری زحمت زیادی می کشد تا جودو را به روزهای خوب گذشته اش باز گرداند و از حق نباید گذشت تاکنون هم نتایج خوبی در رقابت های مختلف با کادر فنی کسب کرده ایم. در ضمن با حضور مربی بدنساز در تیم ملی شرایط ورزشکاران بهتر از گذشته شده ولی هنوز هم با آن چیزی که مدنظرمان است فرسنگ ها فاصله دارد. درست است منصوری مربی توانمندی است ولی اگر یک مربی خارجی هم به کادر مربیگری تیم ملی اضافه شود تا تجربیاتش را در اختیار ما قرار دهد بسیار برایمان ارزنده خواهد بود. زیرا مربیان تراز اول خارجی در طول سال در تورنمت های مختلف نه تنها حضور می یابند بلکه عملکرد سایر ورزشکاران را هم زیر نظر می گیرند و در مجموع حضور مربی خارجی در تیم ملی باعث می شود تا با شناسایی نقاط ضعف و قوتمان با عملکرد بهتری در مسابقات به مصاف حریفانمان برویم.

لیگ در هفته های گذشته بسیار عالی برگزار شد

وی درباره کیفیت لیگ برتر جودو هم اظهار کرد:قرار است این هفته، مرحله سوم لیگ جودو برگزار شود و با توجه به آسیب دیدگی که دارم بعید به نظر می رسد بتوانم در این هفته برای تیمم به میدان بروم. مبلغ قرارداد جودوکاران نسبت به گذشته هیچ تغییری نداشته است و امیدوارم مدیران جدید و سازمان لیگ حامیان مالی جدیدی هم به جودو جذب شوند تا مبلغ قرارداد ورزشکاران افزایش یابد. شاید اگر جودوکاری در ۱۰ سال پیش با مبلغ ۱۵میلیون تومان قرارداد می بست در حال حاضر هم با همین مبالغ قرارداد می بندد. البته به دلیل اینکه ما جزء بدنه اصلی تیم ملی جودو محسوب می شویم شاید پول بیشتری نسبت به برخی ورزشکاران دریافت کنیم.امیدوارم مسئولان سازمان لیگ تدابیری بیاندیشند. در سال جدید تیم های خوبی شرکت کنند تا کیفیت لیگ بالاتر برود. این را هم باید بگویم که لیگ امسال نسبت به سال های گذشته با کیفیت بهتری در حال برگزاری است که باید از رئیس سازمان لیگ تشکر ویژه ای کنیم.

مسئولان وزارت ورزش نگاه ویژه تری به جودو داشته باشند

نفر دوم رنکینگ جهانی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش و جوانان از ورزشکاران جودو حمایت می کنند یا خیر،پاسخ داد: بعد از مسابقات جهانی که موفق به کسب مدال برنز شدم تنها احمد گواری رئیس دفتر سابق امور مشترکین فدراسیونهای ورزشی در مراسم بدرقه من حضور یافت. در ضمن به تازگی هم به عضویت صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان وزارت ورزش و جوانان که تمام قهرمانان جهان و المپیک در آن حضور دارند در آمده ام. درخواستم از مسئولان عالی رتبه وزارت ورزش این است که نگاه ویژه تری به جودو داشته باشند تا ما بتوانیم در بازی های آسیایی جاکارتا نه یکی بلکه مدال های بی شماری را برای کاروان کشورمان به دست آوریم. در کل تمام هدف ورزشکاران و خود من اینست که بتوانیم در این فرصت باقیمانده تا بازی های ۲۰۱۸ جاکارتا آمادگی مان را افزایش دهیم تا در اندونزی ناکامی دوره گذشته را جبران کنیم.

 مسئولان وزارت ورزش کاری برایم فراهم کنند، بیکارم

وی در پایان یاد‌آور شد: متاسفانه شغل خاصی ندارم و فقط تمرین می کنم در اردوهای تیم ملی شرکت می کنم.از طرفی لیگ هم جوابگوی هزینه های من نیست و از مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون جودو تقاضا دارم برای من شغل مناسبی دست و پا کنند تا از آن طریق بتوانم هزینه های زندگی ام را تامین کنم.