به گزارش ایپنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، تیم نوجوانان پسر استان مازندران با کسب یک مدال طلا، یک نقره، ۳ مدال برنز و ۵۰ امتیاز موفق شد سکوی بیست و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی کشور را به تصاحب خویش در آورد.

رشید فتاحی سرمربی تیم استان با ابراز رضایت از اینکه توانستند با کسب این عنوان مقام نایب قهرمانی دوره گذشته خود را جبران نمایند در گفت و گو با روابط عمومی هیات تکواندو استان مازندران گفت: نفرات منتخب در تیم تکواندو مازندران با سختگیری و دقت نظر زیادی وارد تیم شدند و منتخبین بعد از ۳ دوره مسابقات انتخابی استانی توانستند جواز شرکت در مسابقات قهرمانی کشور را بدست آورند.

فتاحی با بیان اینکه تکواندوکاران سابقه حضور در رقابت‌های قهرمانی کشوری را داشتند، افزود: نیمی از ترکیب تیم استان سابقه حضور در رقابت‌های کشوری و لیگ را داشتند و تکواندوکارانی مثل اشکوریان، خلیلی، گلی و نادعلیان سال گذشته نیز تیم مازندران را همراهی کردند.

سرمربی تیم نوجوانان عنوان کرد: همه استان ها به ویژه البرز، تهران، گیلان ، کرمانشاه و قزوین که جزو مدعیان و سرآمدان تکواندو کشور هستند برای قهرمانی در رقابت‌های کشوری حضور پیدا کردند.

وی در ادامه اظهار کرد: سطح فنی مبارزات در مقایسه با سال گذشته بسیار پیشرفت کرده بود و مدال‌های طلا میان ۸ استان تهران، فارس، البرز، کرمانشاه، زنجان، قزوین، آذربایجان شرقی و مازندران تقسیم شد که نشان می‌دهد تمامی تیم‌ها با آمادگی کامل حضور پیدا کرده بودند. خدارو شکر با توجه به برنامه های هیات استان و با در نظر گرفتن اردوهای آماده سازی، سعی کردیم شرایط هوگوپوشان را از نظر جسمی و روحی ایده آل نگه داریم.

رشید فتاحی که سابقه حضور در کادر فنی تیم ملی را دارد افزود: کسب عنوان قهرمانی این دوره به دنبال نایب قهرمانی سال گذشته انگیزه ای مضاعف بود برای نوجوانان مازندرانی که با توان بیشتری مبارزه کنند و با شایستگی بر سکوی نخست بایستند.

فتاحی در پایان برگزاری و کیفیت مسابقات را بسیار خوب اعلام کرد: از دیگر اعضای کادرفنی و رییس هیات تکواندو استان که شرایط را برای آمادگی هرچه بیشتر ما فراهم کرده‌اند تشکر می‌کنم.