به گزارش ایپنا و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو سومين دوره مسابقات قهرماني آسيا پاراتكواندو ۱۰ تيرماه به ميزباني «چانچئون» كره‌جنوبي برگزارشد.

با تصمیم فدراسیون جهانی به منظور حضور هرچه بیشتر پاراتکواندوکاران و بالابردن سطح فنی رقابت‌ها، مسابقات قهرماني قاره‌ای پاراتكواندو بصورت آزاد برگزار و ورزشکاران سایر قاره‌ها نیز مجوز حضور دارند. امتياز اين رويداد براي شركت كنندگان کشورهای قاره میزبان G4 و براي تكواندوكاران ساير قاره‌ها G2 است.

تيم‌ملي كشورمان در اين رقابت‌ها با ترکیب سعيد صادقيان‌پور، محمدرضا شعباني، محمود جعفرزاده، احمد نريماني، سجاد جوانبخت، مهدي پوررهنما و اصغر عزيزي حضور پيدا كرد كه در پايان نمايندگان كشورمان با كسب ۴ مدال طلا، يك نقره و یک برنز موفق شدند عنوان قهرماني را به نام خود ثبت نمايند.

در جديدترين رنكينگ جهاني كه از سوي فدراسيون جهاني اعلام شده است، “سجاد جوانبخت” در وزن ۶۱- كيلوگرم (K44) با كسب مدال نقره اين مسابقات و ۲۴ امتياز با ۴ پله صعود، جايگاه سوم جدول رده‌بندي را به خود اختصاص داد.

“مهدی پوررهنما” در وزن ۷۵- کیلوگرم (K44) با كسب مدال طلا ۴۰ امتياز ديگر به امتيازاتش افزود تا همچنان صدر جدول را در اختيار داشته باشد و “ویتالی نازارانكو” روس با اختلاف ۱۲۴ امتيازي با نماينده كشورمان در جایگاه دوم ایستاد.

“اصغر عزیزی” در وزن ۷۵+ کیلوگرم (K44)، با كسب ۴۰ امتياز مسابقات قهرماني آسيا و سه پله صعود در مکان دوم ایستاد و “ایوان میکولیچ” کرواسي در جایگاه نخست قرار دارد.

“احمد نریمانی” در وزن ۷۵+ کیلوگرم (K42)) با شکست دادن نفر اول رنکینگ ” اُمیرعلی” از قزاقستان و گرفتن انتقام شکست مسابقات ۲۰۱۶ به جایگاه سوم صعود کرد اما ورزشکار قزاق همچنان در صدر قرار دارد. “محسن عبدي” در اين وزن جايگاه يازدهم را در اختيار دارد.

“سعید صادقیان‌پور” نیز در وزن ۶۱- کیلوگرم K42)) جایگاه خود را در صدر جدول رنکینگ حفظ کرد.

همچنين “محمود جعفرزاده” در وزن ۷۵- كيلوگرم (K42) در رده دوم جدول قرار دارد. “محمدرضا شعباني” در اين وزن نيز رده شانزدهم را به خود اختصاص داده است.