اکبر دودانگهدر خصوص آخرین شرایط ملی‌پوشان کشورمان اظهار داشت: شرایط تیم خوب است و تمرین‌های خوبی را پشت سر گذاشتیم و با وجود اینکه چهره‌های جدیدی در تیم ملی داریم اما همه چیز بر وفق مراد است.

وی افزود: امسال با تمام داشته‌هایمان راهی مسابقات جهانی پاریس می‌شویم و نفرات تیم باید در اندازه واقعی خود ظاهر شوند تا بتوانیم عملکردی خوب داشته باشیم.

مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در ارتباط با غیبت حسن رحیمی و کمیل قاسمی خاطرنشان کرد: رحیمی نتوانست به مسابقات برسد و مجبور شد پایش را جراحی کند. نفرات اول تیم ما همین افراد هستند و هرچند تیم جوان است اما نفرات با تجربه‌ای مثل حسین خانی، نصیری و یزدانی در تیم حضور دارند.

دودانگه در پاسخ به این سؤال که آیا به قهرمانی در جهان با این نفرات امیدوار هستید یا خیر، عنوان کرد: بعید نیست قهرمان شویم و چیزی دور از دسترس نیست. بعد از المپیک چهره‌ تیم‌های مختلف تغییر کرده و با توجه به اینکه کشتی بی‌رکورد است، چیزی قابل پیش بینی نیست. هزاران اتفاق در زمان کشتی رخ می‌دهد و نفرات ما نیز همه میدان دیده هستند و امیدوارم حق خودشان را بگیرند.

قهرمان پیشین کشتی آزاد کشورمان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا کادرفنی نگران باخت مجدد برخی از نفرات که تنها در تیم ملی باخته‌اند نیست، تصریح کرد: میثم نصیری شاید یکی از نفرات باشد اما او خیلی‌ها را برده و شاید اگر المپیک و اتفاقات آن را کنار بگذاریم در سایر موارد وی خوب بوده و در جام جهانی ناجی تیم ملی بود. در خصوص سایر نفرات هم همانطور که گفتم این بضاعت تیم ایران است.

دودانگه در خصوص اینکه نفرات زیادی در تیم ملی حضور ندارند، به تسنیم گفت: در ۵ وزن نفرات اول خود را نداریم. وقتی در ۹۷ کیلوگرم رضا یزدانی مصدوم است و امیر محمدی اول می‌شود، باید راهی مسابقات جهانی شود و کسی جا نمانده است. از لحاظ مصدومیت بدشانس‌ترین تیم دنیا بودیم و البته تغییر اوزان را هم باید حساب کنیم ولی خدا را شکر تا المپیک ۲۰۲۰ وقت زیاد است و امیدواریم که پوست اندازی در نهایت به سود تیم کشتی آزاد تمام شود.

به گزارش تسنیم رقابت‌های کشتی بزرگسالان قهرمانی جهان روزهای ۲۹ تا ۳۱ مردادماه در کشتی فرنگی و ۲ تا ۴ شهریور در کشتی آزاد برگزار م