سپیده توکلی دارنده نخستین مدال طلای زنان کشورمان در مسابقات داخل سالن آسیا بعد از شکستن رکورد  رقابت های پنج گانه و پرش ارتفاع بعد از ۱۱ سال در در گفتگوی اختصاصی با ایپنا پاسخگوی سوالات ما بود .

+ نحوه برگزاری مسابقات را چگونه ارزیابی می کنید ؟

  • خدا رو شکر سطح مسابقات خوب بود و مشکل و کمبودی در اجرای مسابقات به چشم نیامد . فقط در روز نخست مسابقات ، در کارکرد دستگاه های الکترونیک ثبت امتیازات مشکلاتی پیش آمد که شکر خدا به سرعت رفع شد .

+ حریفان شما در این دوره از مسابقات در چه سطحی بودند ؟

  • در کارنامه ورزشی حریفان من سابقه قهرمانی آسیا به چشم می خورد . همچنین در پرش ارتفاع رکورد های شخص آن ها خوب بود که شکر خدا توانستم به لطف خدا و تشویق هم و لطف هموطنانی که در سالن مسابقات حضور داشتند رکود بزنم و شرمنده هم وطنانم نشوم .

+ برای کسب این رکورد چه مدت تمرین کرده بودید ؟

  • در کل برای ورزش دو و میدانی سالیان سال است که تمرین میکنم ؛ ولی به صورت تخصصی و صرفا جهت این مسابقات از مهر ماه تمرینات ویژه را شروع کرده بودم .

+ رکورد شما پیشتر دست چه کسی بود ؟ و رکورد کنونی شما چقدر است ؟

  • رکورد پرش ارتفاع یازده سال پیش توسط خانوم نقی زاده به میزان ۱/۸۱ سانتی متر کسب شده بود که من موفق شدم با ۱/۸۳ سانتی متر این رکورد را بشکنم .

و در رقابت های پنج گانه نیز رکورد قبلی با ۳۹۵۴ امتیاز ازآن خودم بود که توانستم در این دوره از مسابقات با ۴۰۳۸ امتیاز ضمن بهبود رکورد خود، وارد رنکینگ جهانی نیز بشوم .

+میزان حمایت فدراسیون دو و میدانی برای کسب این مدال و قهرمانی از شما به چه میزان بود ؟

  • تا به حال که مورد حمایت فدراسیون نبوده ام و تا به اینجای کار با کمک خانواده پیش رفته ام ، ولی پس از کسب عنوان فهرمانی و شکستن رکورد آقای کیهانی با من تماس گرفتند و قول های مساعدی دادند که از این بابت خوشحالم .

+ ورزش بانوان را در کشور در چه جایگاهی می بینید ؟

  • سابق بر این ورزش بانوان در کشور معنی و مفهوم نداشت که شکر خدا در سال های اخیر ورزش بانوان در حال صعود به جایگاه واقعی خود است ؛ گرچه تا پایان راه و رسیدن به جایگاه اصلی خیلی فاصله داریم اما همین روند رو به رشد جای شکر دارد .

+ برنامه تان برای آینده چیست ؟

  • پس از استراحتی کوتاه تمریناتم را جهت شرکت در مسابقات آسیایی جاکارتا شروع خواهم کرد .