به گزارش خبرگزاری ایپنا فاطمه حشمتی افزود: هیات  ورزش های همگانی شیراز تاکنون هیچ کمکی به من نکرده اند و اصلا مرا نمی شناسند و تنها از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۲۰ میلیون ریال برای سفر به چین پرداخت کردند که از آنها سپاسگزارم و بقیه هزینه سفرم را از وامی که گرفته بودم پرداخت کردم.
این بانوی ورزشکار آبادانی بیان داشت: شرکت در مسابقات چین در سن ٨١ سالگی شگفتی شرکت کنندگان را به دنبال داشت اما توانستم در ماده پنج کیلومتر پیاده روی و یک کیلومتر دو و میدانی مدال  طلا  و نقره کسب کنم ضمن اینکه بیشتر شرکت کنندگان در این مسابقات در رده‌های سنی ٣٠ تا ٥٠‌ سال بودند.
حشمتی اضافه کرد: واکنش و رفتار شرکت کنندگان و تماشاگران در این مسابقات بسیار جالب بود و از اینکه با این سن و سال و حجاب اسلامی  شرکت کرده بودم تعجب می کردند و با من عکس  یادگاری گرفتند.
رقابت های دو و میدانی سالمندان در شهر راگوآ (Rugoa) چین از دوم تا ششم مهرماه ۹۶ با حضور ۲ هزار و ۵۰۰ ورزشکار از ۲۰ کشور دنیا برگزار شد و تیم ایران  مقام هفتم را کسب کرد.
این بانوی ورزشکار ادامه داد: با وجود اینکه در سرم ترکش وجود دارد اما دست از تلاش بر نداشتم، ورزش را رمز سلامتی خود در این سن و سال می دانم و برای تشویق مردم به ورزش کردن از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.
وی اضافه کرد: ورزش را از سن ۶ سالگی در آبادان آغاز کردم و در دوران جنگ تحمیلی هم به عنوان مددکار به رزمندگان کمک می کردم و پس از دوران جنگ به شیراز مهاجرت کردیم.
حشمتی ادامه داد: پس از مهاجرت به شیراز هم ورزش را ادامه دادم و در چندین مسابقه داخلی و خارجی شرکت کردم و صاحب چندین مقام شدم، در مسابقات مالزی هم در ماده ۱۰ کیلو متر پیاده روی مدال  طلا گرفتم.
این بانوی سالخورده ورزشکار بیان کرد: بخشی از انگیزه ام برای ورزش‌کردن ابتدا سلامتی خودم است و بخش دیگر هم به این دلیل است که به هم سن و سالان خودم نشان دهم که در دوران پیری هم می توان  ورزش کرد و حتی  جوانان هم باید من را الگوی خود قرار دهند.
وی گفت: روزها در پارک های شیراز حضور می یابم و به افرادی که در آنجا نشسته و تحرکی ندارند گوشزد می کنم که  ورزش کنند.
این بانوی جانباز ورزشکار بیان کرد: دارای هفت فرزند هستم، همسرم که جانباز جنگ تحمیلی بود، فوت کرده است اما خدا را شاکرم که می توانم با این سن و سال ورزش کنم.