به گزارش خبرگزاری ایپنا ، احسان حدادی بدون تردید تک‌ستاره دوومیدانی ایران است؛ او که تنها مدال دوومیدانی ایران در تاریخ المپیک را در رشته پرتاب دیسک کسب کرده، چند سالی است از شرایط ایده‌آل دور شده اما امیدوار است در المپیک آینده با مدال برگردد. البته مسئولان فدراسیون درصدد هستند تا برای حدادی جایگزین پیدا کنند.
انگیزه حدادی برای بازگشت
نایب قهرمانی احسان حدادی در المپیک ٢٠١٢ لندن انتظارات را از تک‌ستاره دوومیدانی ایران بالا برد. قهرمان پرتاب دیسک ایران و آمریکا اگرچه مدالی تاریخی به دست آورد، اما بعد از المپیک روند خوبی را تجربه نکرد و نتوانست آنطور که باید، در اوج باشد. او در المپیک ریو نیز دستش از رسیدن به مدال کوتاه ماند، اما همچنان دست از تلاش برنداشته است. حدادی حالا خودش را برای بازی‌های آسیایی جاکارتای اندونزی و مسابقات المپیک ٢٠٢٠ توکیو آماده می‌کند. در این راستا، او یک مربی آمریکایی نیز جذب کرده و همراه با او در کیش حضور دارد. حدادی در جزیره تمریناتش را دنبال می‌کند و امیدوار است بتواند دست پر از اندونزی و توکیو برگردد.
انتخاب جایگزین برای تک‌ستاره
با وجود انگیزه بالای حدادی برای بازگشت باشکوه شایعاتی درباره حذف او قبل یا بعد از المپیک شنیده می‌شود که البته تیمور غیاثی، مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی نیز این مسأله را رد نمی‌کند. غیاثی در این‌باره گفته است: ‌«هرچند احسان حدادی یک پدیده در آسیاست اما چند نفری را به‌عنوان جایگزین او برای آینده درنظر گرفته‌ایم. غیاثی با اشاره به پشتوانه‌سازی در فدراسیون دوومیدانی تأکید کرد: ‌«ما چند نفری را به‌عنوان جایگزین احسان حدادی برای آینده درنظر گرفته‌ایم. باید جوانگرایی کنیم و در آینده خبرهای خوبی در این خصوص خواهید شنید. هرچند احسان حدادی یک پدیده در آسیاست و این هر چند ‌سال یک‌بار تکرار می‌شود. احسان حدادی توانسته است مدال المپیک، مدال جهانی و سه مدال المپیک آسیایی را کسب کند که این رزومه بسیار خوب اوست و باعث افتخار ایران است. ما و دوستان‌مان در فدراسیون در این خصوص فکرهای زیادی کرده‌ایم تا بتوانیم یک جایگزین خوب برای احسان حدادی پیدا کنیم».
آینده
با توجه به صحبت‌های مطرح‌شده باید منتظر واکنش حدادی در این‌باره باشیم. البته غیاثی و حدادی در گذشته نیز اختلاف‌هایی با هم پیدا کرده بودند اما این‌که به‌عنوان مسئول در فدراسیون چنین حرفی از زبان غیاثی مطرح شود، شاید منشأ اتفاقات بعدی باشد.