در این بخش نگاهی خواهیم داشت به عملکرد تیم های شرکت کننده در روز نخست رقابت های دو و میدانی قهرمانی باشگاه های کشور که با حضور ۲۰۵ ورزشکار از تیم های نفت تهران، نیروی زمینی ارتش، مقاومت، عقاب نیروی هوایی ارتش، ستارگان قومس، سبک سازان شرق، ذوب آهن، پتروکیمیا سپاهان، پارس مهر فارس، صنایع سنگ نجف آباد و تیم های استان های هرمزگان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان، مازندران، مرکزی، امید سنندج و خلیج فارس بوشهر در این دوره ازمسابقات شرکت کرده بودند.
 
تیم ذوب آهن که با ۱۶ ورزشکار و با سرپرستی سجاد مرادی، قهرمان و رکورد دار ارزنده کشورمان در این دوره از رقابت ها حاضر شده است، با کسب ۹۴ امتیاز از رشته های برگزار شده در روز نخست، همچنان پیشتاز است. این تیم توانسته است با جذب قهرمانانی چون محمود صمیمی در پرتاب دیسک، میلاد دریساوی در پرش سه گام، میلاد سیار در ۱۱۰ متر بامانع، امیر مرادی در ۸۰۰ متر، سجاد هاشمی و مهدی رحیمی در ۴۰۰ متر،علی خدیور در ۱۰۰ متر و تیم قدرتمندی در ۴ در ۱۰۰ متر امدادی حداکثر امتیازات روز نخست را از آن خود کند.
 
نفت تهران تیمی که حمایت همیشگی قهرمانان دو و میدانی را در سرلوحه کار خود قرار داده، با جذب حداکثر ظرفیت ورزشکاران دو و میدانی با ۲۵ قهرمان توانسته است به ۸۰ امتیاز کسب شده در روز نخست دست یابد. نفت تهران با حمایت از قهرمانانی چون رضا قاسمی در ۱۰۰ متر، مسلم نیادوست و حسین کیهانی در ۱۵۰۰ متر، احمدرضا خنفری در ۱۱۰ متر بامانع، علی ثمری و علی رضا مهرصفوتی در پرتاب وزنه، محمد بنی آدم در پرش بانیزه و عبدالجلیل توماج در دهگانه در جایگاه دوم رده بندی امیتازات روز نخست ایستاد.
 
تیم پارس مهر فارس نیز با جذب ورزشکارانی چون سپهر اسد در ۱۰۰ متر، رضا کاشف در ۴۰۰ متر، جواد فریدی در ۱۵۰۰ متر، عبدالله جمشیدی در پرتاب وزنه، محمود منصوری در پرتاب دیسک، علی عقیلی و هادی مداحی در پرش سه گام، امیر آذریان در ۵۰۰۰ متر، رضا مرادی در دهگانه و تیم ۴ در ۱۰۰ متر امدادی با کسب ۴۳ امتیاز در پایان روز نخست جایگاه سومی را تصاحب کرد.
 
تیم های مقاومت، نیروی زمینی ارتش، آذربایجان شرقی، عقاب نیروی هوایی ارتش و مازندران نیز به ترتیب در رده ها چهارم تا هشتم جول امتیازات روز نخست قرار گرفتند.
 
سایر رشته ها نیز امروز (سه شنبه) پیگیری می شود و سرنوشت تیم قهرمان مرحله اول رقابت های دو و میدانی قهرمانی باشگاه های کشور تا ساعاتی دیگر مشخص خواهد شد.