دومین روز از هشتمین دوره رقابت های دو و میدانی داخل سالن قهرمانی آسیا در بخش مردان در حالی به پایان رسید که قهرمانان  کشورمان ۵ مدال دیگر به سبد مدال های ایران اضافه کردند.

به گزارش خبرگزاری ایپنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، دومین روز ازهشتمین دوره مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی آسیا دیروز (جمعه ۱۳ بهمن ماه) همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، در بخش مردان با کسب ۵ مدال؛ یک طلا و سه  نقره و یک برنز به پایان رسید.

علی ثمری در پرتاب وزنه با رکورد ۱۹٫۴۲ متر قهرمان شد و سومین مدال طلا را برای تیم ملی کشورمان به ارمغان آورد. در ماده هفتگانه میلاد میری و علی محبی به ترتیب با ۴۸۴۲ و ۴۷۲۸ امتیاز بر سکوهای دوم و سوم ایستادند. در این ماده ماجد الزاید از کویت با ۵۲۲۸ امتیاز قهرمان شد.

در پرش با نیزه محمد بنی آدم ضمن شکستن رکورد خودش با پرش از مانع ۵٫۲۰ متری نایب قهرمان شد و مدال نقره گرفت. در این ماده پرنده قزاقستانی قهرمان شد و نماینده کویت در جایگاه سوم ایستاد.

در دوی ۸۰۰ متر نیز پژمان یارولی با زمان  ۱:۵۲.۸۰ دقیقه به عنوان نایب قهرمانی رسید. در این ماده ابوبکر عبدالله از قطر با زمان ۱:۵۱.۹۸ دقیقه قهرمان شد و ابراهیم الظوفیری از کویت با ۱۳ صدم ثانیه کمتر نسبت به یارولی سوم شد.

در نهایت روز دوم با کسب ۵ مدال در بخش مردان و ۸ مدال در بخش بانوان (مجموعا ۱۳ مدال) به پایان رسید.

به این ترتیب ورزشکاران کشورمان در مجموع دو روز اول و دوم از مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی آسیا ۱۸ مدال رنگارنگ کسب کرده اند.