به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، در شب پایانی مسابقات قهرمانی جوانان جهان در شهر بانکوک تایلند، فدراسیون جهانی موی تای مانند هر سال برگزاری”گالا” را در دستور کار قرار داد. در این برنامه فرهنگی نمایشی، ضمن تبلیغ اهداف بلند مدت و برنامه های پیش روی “ایفما” مراسم معرفی ورزشکاران برجسته سال در گروه های سنی مختلف، بهترین شهر میزبان مسابقات، برترین داور زن و مرد، بهترین مربیان سال، پرکارترین فدراسیون ها و بهترین پروژه های اجتماعی را در سطح بین المللی برگزار کرد.
در این میان ایران موفق به کسب دو نشان در قسمت برترین داور زن مسابقات توسط آرزو مقدوری داور بین المللی انجمن ملی موی تای ایران و جایزه بهترین فدراسیون در تلاش برای “برابری حقوق زنان و مردان” نیز به انجمن ملی موی تای فدراسیون ورزش های رزمی ایران تعلق گرفت.
لازم بذکر است این داور زن ایرانی با پوشش کامل اسلامی تا کنون در بیش از چندین رویداد مهم جهانی موی تای در رینگ مسابقات قضاوت کرده است.
علت اصلی کسب این جوایز به انجمن ملی موی تای ایران تلاش مسئولان وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ورزشهای رزمی و انجمن ملی موی تای برای حضور مجدد زنان به عرصه رقابت های بین المللی موی تای بود که به بهترین شکل انجام شد.
بی شک کسب دو نشان برتری برای انجمن ملی موی تای ایران در کنار ٣ مدال طلا و ٣ مدال ارزشمند برنز و کسب رتبه پنجمی دنیا، این مسابقات را تبدیل به یکی از بیاد ماندنی ترین مسابقات جهانی موی تای برای تیم ملى تبدیل کرد.