دیدار با پدیده برای مهدی رحمتی نیز روز فوق العاده سختی بود. دروازه رحمتی در جریان این دیدار با چهار شوت داخل چهار چوب بازیکنان پدیده تهدید شد که در این میان مهدی رحمتی دو مرتبه دروازه خود را باز شده دید و البته با دو واکنش مناسب نیز اجازه سنگین شدن شکست استقلال را نداد. هر چند دروازه بان استقلال در این باخت نقش پر رنگی نداشت و در پایان بازی نیز هواداران استقلال انتقادات را به سمت علیرضا منصوریان نشانه گرفتند اما کاپیتان استقلال در گفت و گو با خبرنگاران و رسانه ها ترجیح داد از علیرضا منصوریان حمایت کند. تصمیمی که البته دور از انتظار بود.
رابطه علیرضا منصوریان و مهدی رحمتی در سالیان گذشته بسیار گرم و صمیمی بود و در ۶ ماه اول حضور در استقلال نیز سرمربی و کاپیتان آبی ها در تصمیم گیری ها در کنار یکدیگر عمل می کردند اما شکست برابر نفت تهران در جام حذفی رابطه این دو نفر را تیره و تار کرد. رحمتی بعد از بازی با نفت تهران، در اصفهان برابر سپاهان نیمکت نشین شد و با شروع نیم فصل دوم نیز دو بازی را از روی نیمکت آغاز کرد اما با کاهش تنش ها دوباره به دروازه استقلال بازگشت. کاپیتان استقلال در این دوران تا آستانه خروج از فهرست منصوریان نیز قرار گرفت و سرمربی استقلال در برنامه ۹۰ نیز صراحتا اعلام کرد مشکلی برای صدور رضایت نامه رحمتی ندارد تا عمق اختلاف میان این دو آشکار شود اما در نهایت شرایط برای این تیم به گونه ای پیش رفت که رحمتی در استقلال ماندگار شد.
با شروع فصل جدید نیز علیرضا منصوریان بازوبند کاپیتانی را بر بازوی رحمتی بست اما همچنان خبری از رابطه گرم و صمیمی میان این دو نبود. در تمرینات استقلال کمتر در کنار یکدیگر قرار می گرفتند و رابطه گرم آنها تبدیل به یک رابطه حرفه ای در جریان مسابقات و تمرینات شده بود اما مهدی رحمتی در روز سخت منصوریان ترجیح داد تا با مصاحبه در حمایت از او، خود را سپر بلای منصوریان کند.
کاپیتان استقلال در جمع خبرنگاران ضمن دعوت هواداران به صبر و آرامش از آنها خواست تا به او فحش بدهند و از او انتقاد کنند و البته وعده داد با شروع لیگ، شرایط برای این تیم تغییر خواهد کرد. شاید همین صحبت های رحمتی بود که باعث شد منصوریان بعد از بازی و در مسیر بازگشت به هتل برای دقایقی با رحمتی به یاد دوران گذشته جلسه ای خصوصی برگزار کند تا از او درباره راه های فرار از این بحران مشورت بگیرد و البته از اتفاقات رخ داده در سکوها با دوست قدیمی خود گله کند. با فرا رسیدن روزهای سخت، این بار سرمربی استقلال ترجیح داد تا دست دوستی به سمت مهدی رحمتی دراز کند تا شاید مشورت های او راه را برای خروج منصوریان از این بن بست خود ساخته، فراهم کند