به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایپنا؛ فدراسیون پزشکی – ورزشی در خطایی آشکار روی مثبت بودن تست دوپینگ و محرومیت  یک ورزشکار فوتسال سرپوش گذاشت و به نوعی آن را ماست مالی کرد! در حالی که این بازیکن پیش از این در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها اعتراف کرده بود که محروم شده است!

اکنون این پرسش اساسی به وجود می آِید که این اقدام با چه هدفی انجام شده و برای چند بازیکن دیگر این اتفاق یکسان افتاده است؟ آیا خود بازیکن مقصر بوده و دوست داشته به این طریق اسمش را مطرح کند که گفته است من از مواد نیروزا استفاده کرده ام؟

ماجرا از این قرار بود که افشین کاظمی بازیکن فوتسال در مصاحبه ای اعلام می کند که حکم مثبت بودن تست دوپینگ من صادر شده  و دو سال محروم شده ام!

فدراسیون پزشکی ورزشی هم ۲۴ ساعت بعد از انتشار این مصاحبه، بیانیه‌ای را روی خروجی سایت اصلی فدراسیون قرار می دهد و می نویسد: “چنین خبری به هیچ  وجه صحت ندارد، چرا که شورای صدور رای ستاد ملی مبارزه با دوپینگ(نادو) هنوز در این خصوص جلسه‌ای تشکیل نداده است، در نتیجه این خبر از اساس کذب بوده و مورد تایید نادو و فدراسیون پزشکی ورزشی نیست”.

در ادامه این بیانیه آمده است:” فدراسیون پزشکی ورزشی همواره رسانه ها را از هرگونه گمانه زنی و شتاب زدگی پیرامون اخبار دوپینگ برحذر داشته است و بار دیگر از عزیزان همکار در رسانه های مختلف انتظار دارد، اخبار این حوزه را صرفا از طریق پایگاه خبری- تحلیلی پزشکی ورزشی ایران دنبال نمایند چرا که اخبار قطعی و رسمی مربوط به دوپینگ از این طریق اعلان عمومی می شود” .

نکته جالب توجه اینجاست که اگر حکمی صادر نشده پس برای چه در اختیار بازیکن قرار گرفته است؟ اگر هم صادر شده چرا فدراسیون آن را قبول ندارد!
افشین کاظمی محروم شده یا طبق بیانیه فدراسیون می تواند بازی کند؟

 

انتهای پیام/