به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، امیرحسین سیاحی در خصوص انتخابش به‌عنوان دبیرکل فدراسیون جودو و کوراش اظهار داشت: از سال گذشته که درخشان به‌عنوان رئیس فدراسیون جودو انتخاب شد به‌عنوان مشاور ارشد در کنار ایشان بودم. در حال حاضر نیز با توجه به شرایط فدراسیون جودو، حجم کار و همچنین پیشنهاد درخشان برای حضور در پست دبیرکلی فدراسیون تصمیم به ورود به این عرصه گرفتم.
وی در خصوص برنامه‌های خود عنوان کرد: هدف و برنامه من این است که در کنار درخشان بار سنگین فدراسیون را که در حال حاضر به سه رشته جودو، جوجیتسو و کوراش تبدیل شده است به دوش بکشم و کنار کار باشم. قصد داریم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر، انسجام و همدلی در جودو کارها را به پیش ببریم و این رشته را به جایگاه اصلی خود بازگردانیم.
دبیرکل فدراسیون جودو در پاسخ به این پرسش که کسب مدال برنز سعید ملایی تا چه میزان به پیشبرد برنامه‌های این رشته در آینده کمک خواهد کرد، گفت: با توجه به سابقه ۱۰ سال گذشته جودو و اینکه مدال ملایی بعد از این زمان به دست آمد، به نظر من درخشان ثابت کرد با مدیریت و برنامه‌ریزی حتی با امکانات کم هم می‌شود به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کرد.
وی همچنین تأکید کرد: کسب این مدال راه موفقیت را به ما نشان خواهد داد تا بتوانیم با پیگیری‌های بیشتر در مسابقات آسیایی سال آینده و همچنین المپیک توکیو به جایگاه اصلی و در شأن جودوی ایران بازگردیم. خدا را شکر در حال حاضر با کسب مدال ملایی روزهای خوشی برای جودوی ایران است و باعث افتخار من است که در این مقطع به‌عنوان دبیرکل به جودوی ایران پیوستم. امیدوارم بتوانم کمک کنم تا این مدال‌ها رنگی‌تر و تعدادش بیشتر شود.
سیاحی در خصوص اینکه فدراسیون جودو توانایی این را دارد که در کنار سعید ملایی در سال‌های آینده یک تیم کامل و آماده داشته باشد، بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی و مدیریتی که در یک ساله گذاشته اتفاق افتاده است و همچنین حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان این موضوع که ما یک تیم کامل داشته باشیم دور از دسترس و محال نیست.
وی در ادامه یادآور شد: در گذشته ما در جایگاهی بودیم که با هفت سهمیه وارد رقابت‌های المپیک شدیم و به امید خدا با برنامه‌ریزی و همدلی که در خانواده جودو به وجود آمده است و همه برای کمک در صحنه حاضر شده‌اند مجدداً به این جایگاه دست پیدا خواهیم کرد و این مسئله دور از دسترس نیست.
دبیرکل فدراسیون جودو با تمجید از محمد بلوطی بیان کرد: با بلوطی غیر از بحث جودو دوست هستیم و این دوستی نیز ارزشمند است. الان نیز که به جودو ورود کردم قطعاً با کمک همدیگر می‌توانیم دو بازوی خوب برای این رشته باشیم. روز گذشته نیز بلوطی محبت کرد و با حضور در فدراسیون جودو به من تبریک گفت.
سیاحی در پایان خاطر نشان کرد: باید از مجمع فدراسیون جودو، محمد درخشان و همچنین وزارت ورزش و جوانان که به بنده اعتماد کردند تشکر کنم و امیدوارم بتوانم جوابگوی اعتماد آنها باشم.