به گزارش ایپنا و به نقل از  روابط عمومی فدراسیون والیبال، در هفتمین دوره این رقابت‌ها ۶ تیم ایران، آمریکا، ژاپن، فرانسه، ایتالیا و برزیل حضور دارند که در جدول دوره‌ای در دو شهر ناگویا و اوساکا به میدان می‌روند.

برخورد دو تیم مدعی قهرمانی آن هم در شروع مسابقات و در بازی افتتاحیه می‌تواند برای برزیلی‌ها یک بازی انتقامی و تلافی جویانه قلمداد شود. برزیلی‌ها که چند ماه پیش آن هم در خانه در دیدار نهایی لیگ جهانی در یک بازی دراماتیک ۳ بر ۲ مغلوب فرانسوی‌ها شدند و نتوانستند تعداد قهرمانی‌های خود در لیگ جهانی را دو رقمی کنند، برای انجام این بازی لحظه شماری می‌کنند.

برای دال زاتو جانشین برناردو رزنده بزرگ این بازی اهمیتی حیاتی‌تر از سایر بازی‌ها دارد و او پس از لیگ جهانی تمام فکر و ذکرش در هفته‌های اخیر در اندیشه جبران این شکست است. او برای رسیدن به مقصود همه ستاره‌هایش را به این رویداد فراخوانده است و این در حالی است که فرانسوی‌ها و تیله همچنان نگران بهبود مصدومیت کلیدی‌ترین بازیکن خود ” اروین انگابت ” در فینال لیگ جهانی‌اند و در صورت غیبت او کار سختی برای تکرار پیروزی چند ماه پیش خواهند داشت.

به جز این بازی در روز اول، جدال ایران و ایتالیا نیز مثل همیشه می‌تواند جذاب و تماشایی باشد و در بازی سوم و آخر هم ژاپن به مصاف شاگردان جان اسپراو در تیم آمریکا می‌رود.

هفتمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ مردان جهان سال ۲۰۱۷ با حضور تیم‌های ژاپن (میزبان)، ایران (آسیا)، فرانسه (اروپا)، برزیل (آمریکای جنوبی)، آمریکا (نورسیکا) و ایتالیا (سهمیه فدراسیون جهانی) از ۲۱ تا ۲۶ شهریورماه در دو شهر ناگویا و اوساکا برگزار می‌شود.