رقابتهای شطرنج سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با قهرمانی تیم تهران در بخش استاندارد و اصلی به پایان رسید.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، پنجمین دوره این رقابتها در پنج روز با حضور ۱۵ تیم از سراسر کشور برگزار شد، درقسمت استاندارد مسابقات بعد از انجام ۷ دور رقابت تیمی به روش سوئیسی، تیم تهرانA   با حمایت مالی گروه تک لاد با شش پیروزی و یک تساوی و کسب ۱۳ امتیاز موفق به کسب عنوان ارزشمند قهرمانی این بازی‌ها شد و تیم‌های گیلان و مازندران به ترتیب با ۱۲ و ۱۰ امتیاز دوم و سوم شدند.
در رقابت انفرادی بازیهای استاندارد، بر روی میز یک مهندسان پویان دوستکام (سپانو سازه کیش) و سیدجواد علوی مقدم(گروه تک لاد) هر دو از تهران به ترتیب نشان طلا و نقره و شاهین ساده از گیلان برنز گرفت. بر روی میز۲ مهدی مهدوی راد از تهران  A(گروه تک لاد) نشان طلا وکامران اسدیاز کردستان و هوشنگ مشی از فارسA  دوم و سوم شدند. بر روی میز ۳ عرفان آوخ از گیلان، حسین باباپور از مازندران و هیمن فتحی از کردستان به عناوین اول تا سوم دست یافتند. برروی میز ۴ جواد صفریان از آذربایجان شرقی طلا گرفت و حمیدرضا امینی از اصفهان و سید امین طیبی از خراسان شمالی نشان نقره و برنز گرفتند. بر روی میز۵ امیر میراب و منصور بخشی از فارسAو Bنشان طلا و نقره را بدست آوردند و مهندس محسن توکلیان از تهران A (گروه تک لاد) مدال برنز را برای تهرانی‌ها به ارمغان آورد. بر روی میز ۶ سیده مهرنوش زوار موسوی ازتهران  A(گروه تک لاد) نشان طلا و عنوان قهرمانی را بدست آورد و مرجان اکبری از مازندران و آرینا صادق وزیری از کردستان در رده های بعدی ایستادند. بر روی میز۷ مهندسان محبوبه روحی از آذربایجان شرقی – سیده فاطمه جعفری نایینی از خراسان رضوی و نیلوفر رمضان پور از اصفهان اول تا سوم شدند ضمن اینکه محسن قربان اوغلی بازیکن خوش فکر تیم استان هرمزگان بازیکن پیشکسوت برتر بازیهای فکری لقب گرفت.
در بازیهای برق آسا پس از ۹ دور رقابت نزدیک به روش سوئیسی، تیم گیلان با ۵/۳۱ امتیاز بر سکوی قهرمانی قرار گرفت و تیم تهران C (سپانو سازه کیش) با ۵/۲۷ امتیاز نایب قهرمان شد و مازندران با همین امتیاز و پوئن شکنی کمتر نسبت به تهران به عنوان سومی بسنده کرد. در قسمت انفرادی بلیتس، شاهین ساده از گیلان- حسین باباپور از مازندران و ارسلان زرین فام دیگر بازیکن گیلانی به ترتیب اول تا سوم و آرمان شاه زمانی از فارسA  و میلاد مظفر از تیم تهران C (سپانو سازه کیش) چهارم و پنجم شدند. مهندسان مرجان اکبری از مازندران و بهناز صادق دقیقی و سیده اله حسینی هردو از گیلان نیز نفرات برتر بانوان شدند ضمن اینکه مهندس رامین روغنی از کردستان بعنوان پیشکسوت برتر بازیهای بلیتس معرفی شد. در بازیهای سریع پس از ۷ دور رقابت تماشایی به روش سوئیسی، تیم گیلان قهرمان شد و تیم تهران C(پانو سازه کیش) نایب قهرمانی را بدست آورد و نمایندگان خوب و یکدست اصفهان بر سکوی سوم ایستادند. در قسمت انفرادی سریع، مهندس مهدی مهدوی راد از تهران A  (گروه تک لاد) با اقتدار و کسب ۷ پیروزی پی در پی نشان طلا را از آن خود کرد. ارسلان زرین فام و محمدصادق مزروقی هر دو از گیلان دوم و سوم و پویان دوستکام و محمدرضا گارس فروش هردو از تیم تهرانC (سپانو سازه کیش) چهارم و پنجم شدند. همچنین مهندسان مرجان اکبری از مازندران و شبنم کاظمی از تهرانC (سپانو سازه کیش) و فرناز شاکری به ترتیب از مازندران نفرات برتر بانوان شناخته شدند ضمن اینکه مهندس علیرضا معرب از تهرانb (شرکت شوفاژکار) بعنوان پیشکسوت برتر بخش سریع مسابقات انتخاب شد.
در این دوره از مسابقات در سه بخش فکر٬ سریع و برق آسا بصورت تیمی و انفرادی( بر اساس آخرین قوانین و مقررات فدراسیون بین المللی شطرنج برگزار شد و ۹۳ مهندس ورزشکار و قهرمانان بنام و سرشناس نظام مهندسی ساختمان در قالب ۱۵ تیم از استانهای آذربایجان شرقی٬ اصفهان٬ خراسان رضوی٬ خراسان شمالی٬ گیلان٬ مازندران٬ فارسA  وB ٬کردستان٬ کهکیلویه و بویراحمد٬ هرمزگان٬ یزد و تیمهای تهران A(گروه تک لاد)٬ تهران B(شرکت شوفاژکار) و تهران C (سپانو سازه کیش) شرکت کردند و تیم کهکیلویه و بویراحمد بعنوان تیم اخلاق و خانم ندا نوحی از اصفهان بعنوان ورزشکار اخلاق این دوره انتخاب و معرفی شدند.
امیر افتخاری، رئیس کمیته مسابقات فدراسیون شطرنج بعنوان سرداور و ناظر فدراسیون، سعید جمادی باهر بعنوان جانشین سرداور، محسن توکلیان بعنوان سرپرست کل مسابقات، امید خداوردیان بعنوان مدیر داخلی و حسن ابارشی رییس هیات شطرنج جزیره کیش بعنوان مسول امور تبلیغات حضور داشتند.