باشگاه روستوف از همتای کازانی خود به خاطر فشارهایی پیش از آغاز بازی هفته چهاردهم لیگ برتر برابر این تیم در خصوص پرونده سردار آزمون به فدراسیون فوتبال روسیه و فیفا شکایت کرد.
میخائیل پروکوپتس، وکیل حقوقی سردار آزمون و باشگاه روستوف روسیه از ارسال شکایت رسمی از روبین کازان به فدراسیون فوتبال روسیه و فیفا خبر داد.

پروکوپتس در این باره گفت: خواستار ممنوعیت انتقال بازیکن توسط باشگاه روبین کازان در دو بازه زمانی به خاطر ایجاد فشارهایی پیش از آغاز بازی هفته چهارم لیگ برتر روسیه برابر روستوف شدیم.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات غیر قانونی بر علیه باشگاه روستوف پیش از بازی هفته چهاردهم لیگ برتر روسیه اظهار داشت: می توان حریفان را با روش های مختلفی نظیر انتشار یا حذف فیلمی و یا نصب بنرهای تحت فشار قرار داد، اما عملی که باشگاه روبین کازان مرتکب شد فراتر از تمامی محدودیت ها بوده است. هر باشگاهی در چنین شرایطی خواستار تحقیق از سوی مقامات اجرایی فوتبال  می شود.

وکیل روس سردار آزمون و باشگاه روستوف که در ۱۲ سال اخیر مشاور ارشد حقوقی قربان بردیف، سرمربی پیشین  روبین کازان و مدیر فنی فعلی روستوف بوده است در خصوص پرونده جدید شکایت کازانی ها گفت: در پرونده های نظیر اختلاف های قراردادی و ویزای بازیکنان خارجی باید روال قانونی و تعیین شده ای را طی کرد.

میخائیل پروکوپتس درباره شکایت جدید روستوفی ها از روبین کازان تصریح کرد: شکایت باشگاه روستوف  از  روبین کازان امروز (پنجشنبه) به فدراسیون فوتبال روسیه و فیفا ارسال شده است.

وکیل سردار آزمون در خاتمه پیرامون پرونده سردار آزمون در فیفا گفت: فیفا زمان دریافت هرگونه دریافت مدارک جدید در این پرونده را  به پایان رسانده و هیچ چیز جدیدی را نخواهد پذیرفت. موضوع این پرونده در نهایت طی دو ماه آینده روشن خواهد شد.