به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، تیم ملی فوتبال سوئیس برابر رومانی تن به تساوی یک بر یک داد. در این بازی که به قضاوت سرجی کارایف روس کلید خورد، بوگدان استانکو در دقیقه ۱۸ از روی نقطه پنالتی برای رومانی گل زد و آدمیر در دقیقه ۵۷ گل تساوی بخش بازی را ثبت کرد.
دو تیم ملی فوتبال سوئیس و رومانی از گروه A برابر یکدیگر صف آرایی کردند. سوئیس حداقل تا دقیقه ۱۵ بازی به نوعی تیم برتر میدان بود و نشان داد که با انگیزه وارد میدان شده است اما حملات زیاد این تیم راه به جایی نبرد و این رومانی بود که توسط بوگدان استانکو روی ضربه پنالتی به گل رسید.
خطای بی هدف و بی ارزش مدافع سوئیس این پنالتی را به رومانی هدیه کرد. رومانی نیمه اول را با پیروزی یک بر صفر به پایان رساند و سوئیس دل به ۴۵ دقیقه دوم بست.
در نیمه دوم سوئیس از همان ابتدا به دنبال جبران گل خورده بود و در دقیقه ۵۷ توسط آدمیر محمدی به گل تساوی بخش این بازی رسید.
سوئیس پس از گل زده خود عقب کشید و البته موقعیت هایی را نیز از دست داد اما این رومانی بود که به پیروزی نیاز داشت تا همچنان برای صعود از این گروه امیدوار باشد.
آندری پرپلیتا ۲۲، آلکساندر چیپکو ۲۴ و کلودیو کاسرو ۳۷ از رومانی کارت زرد دریافت کردند.
۴۲۲ پاس از طرف سوئیس برابر ۱۷۱ پاس رومانی نشان از مالکیت مطلق سوئیس بر میانه میدان داشت و البته تابلوی نتایج تساوی یک بر یک را ثبت کرده بود. بازی به دقایق پایانی نزدیک می شد و مشخص بود که سوئیس به این تساوی راضی است و آن را بهتر از شکست می داند.