به گزارش خبرگزاری ایپنا، آرین روبن ۳۲ ساله که قراردادش با بایرن مونیخ در پایان فصل جاری به اتمام می‌رسد، می‌گوید با عقد قرارداد جدید با باواریایی‌ها فاصله چندانی ندارد، این در حالی است که کارل هاینتس رومنیگه، مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ اطمینان دارد این بازیکن هلندی در جمع سرخپوشان خواهد ماند.

روبن در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای» گفت: پدرم (مدیر برنامه‌های وی) آماده مذاکره با بایرن مونیخ است. او نوشیدن قهوه با رومنیگه را دوست دارد. شرایط و ضوابط موجود در قرارداد پیشنهادی جدید را خوانده‌ام و باید بگویم که اختلاف چندانی بین ما نیست. شاید پس از یک مذاکره همه چیز حل شود و فکر نمی‌کنم مشکل جدی بر سر راه تمدید قراردادم وجود داشته باشد.

رومنیگه هم در این خصوص اظهار داشت: ما مذاکره‌ای با پدر روبن داشته‌ایم که مدیر برنامه‌های اوست. او به ما گفت که آرین می‌خواهد تا کریسمس سلامت بماند و سپس در مورد تمدید قرارداد با یکدیگر مذاکره خواهیم کرد. من فکر می‌کنم آرین هم خواهان تمدید قراردادش است و ما هم مایلیم او فصل آینده نیز برای بایرن بازی کند. دلیلی وجود ندارد که او فصل آینده برای بایرن بازی نکند.

فرانک ریبری هم که خود به تازگی قراردادش را به مدت یکسال دیگر با سرخپوشان مونیخی تمدید کرد، به شبکه تلویزیونی «اسکای» گفت: آرین بازیکن مهمی برای بایرن است. ما در اینجا به بازیکنانی همچون روبن که تجربه بالایی دارند و اسم و رسم دارند، نیاز داریم.

روبن که در سال ۲۰۰۹ به بایرن مونیخ پیوست، تا کنون پنج عنوان قهرمانی در بوندس‌لیگا، چهار قهرمانی در جام حذفی آلمان، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان و یک قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان با این تیم کسب کرده است. او این فصل در ۱۱ بازی از رقابت‌های مختلف پنج گل برای باواریایی‌ها به ثمر رسانده است.