به گزارش خبرگزاری ایپنا جمعه شب در ادامه دور رفت از مرحله پلی آف جام جهانی در قاره اروپا و در حساسترین دیدار، سوئد در شهر «استکهلم» میزبان تیم پرافتخار ایتالیا بود و به پیروزی ارزشمند یک بر صفر دست یافت.
عملکرد ضعیف ایتالیا که کار صعود این تیم به مرحله پلی آف و رویارویی با سوئد انجامید، انتقادهای گسترده هواداران، روزنامه نگاران و حتی مربیان سابقی مثل «آریگو ساکی» را بدنبال داشته شده است.
با این باخت ایتالیا قهرمان چهار دوره جام جهانی برای اولین بار در۶۰ سال گذشته در آستانه حذف از گردونه رقابت ها قرار گرفته است.
ایتالیا آخرین بار در سال ۱۹۵۸ از صعود به جام جهانی بازماند. ایتالیا باید در بازی برگشت روز دوشنبه با دو گل سوئد را شکست بدهد تا به جام سال آینده راه یابد.
عملکرد روز جمعه این تیم که تازه ترین نمایش بی فروغ این تیم بود، نمی تواند هواداران تیم را از موفقیت شاگردان «جامپیئرو ونتورا» مطمئن کند.
روزنامه «گازتا دلو اسپورت» این بازی را ضعیف توصیف کرد و روزنامه «توتواسپورت» هم نوشت بهانه بس است. باید از شرمندگی تاریخی اجتناب کنیم.
پیرلو نیز گفت: به نظر می رسید ایتالیا ترسیده و برای تساوی بدون گل بازی می کند. در اروپا این کافی نیست.
این بازیکن ۳۸ ساله که به تازگی بازنشستگی خود را در پایان فصل اعلام کرده است، در مورد گله مندی ونتورا از داوری هم گفت: بازی در اروپا مثل ایتالیا نیست که به خاطر کوچکترین برخورد پنالتی می گیرید.
پیرلو افزود: در این مسابقات باید تمام تلاش خود را انجام دهید. در این مسابقات بازیکنان واقعی را می توان دید.
وی گفت: دو روز بسیار سخت و پر فشار در انتظار سرمربی است و او باید به فکر تیمی باشد که روانه میدان می کند.
پیرلو در مورد امید تیم به حمایت تماشاگران در بازی برگشت در خانه گفت: سن سیر حضور خود را نشان می دهد، اما هرگز ندیده ام گلی از جایگاه تماشاگران به ثمر برسد.