در مهم‌ترین بازی از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آمریکای جنوبی، تیم ملی آرژانتین در خانه برزیل تن به شکستی سنگین داد.
به گزارش خبرگزاری ایپنا،در ادامه دیدارهای مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، بامداد امروز (جمعه) پرافتخارترین تیم‌های آمریکای جنوبی یعنی تیم‌های ملی برزیل و آرژانتینی در شهر بلورهوریزونته برزیل به مصاف هم رفتند که این بازی را سلسائو با نتیجه قاطع ۳ بر صفر به سود خود به پایان رساند.
در این بازی که هر دو تیم با تمام ستاره‌های خود پا به میدان گذاشتند، نخست این فیلیپه کوتینیو، هافبک هجومی لیورپول بود که گل اول را در دقیقه ۴۵ به ثمر رساند. در آستانه پایان نیمه اول، سرشناس‌ترین ستاره سلسائو، نیمار دومین گل را زد و پائولینیو هم در دقیقه ۵۹ اختلاف را برای میزبان به سه گل افزایش داد.
با این نتیجه جایگاه برزیل ۲۴ امتیازی در صدر جدول رده‌بندی منطقه آمریکای جنوبی تثبیت شد. اوضاع آرژانتین اما بدتر از قبل شد، چرا که با همان ۱۶ امتیازی قبلی در رده ششم جدول باقی ماند و حالا از شیلی رده پنجمی یک امتیاز کمتر دارد.
بامداد امروز اما سه بازی دیگر هم در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در آمریکای جنوبی برگزار شد که نتایج آنها به شرح زیر است:
اروگوئه ۲ – اکوادور یک
گل‌ها: سباستین کاستا (۱۲) و دیه‌گو رولان (۴۵) برای اراوگوئه و فلیپه کایسدو (۴۵) برای اکوادور
پاراگوئه یک – پرو ۴
گل‌‌ها: کریستین ریورس (۱۰) برای پاراگوئه و کریستین گی‌یرمو راموس (۴۹)، ادیسون فلورس (۷۱)، کریستین کوئوا (۷۹) و ادگار بنیتس (۸۵ -گل به خودی) برای پرو
ونزوئلا ۵ – بولیوی صفر
گل‌ها: کوفاتی (۳)، خوسف مارتینس (۱۰، ۶۷ و ۷۰) و روملو اترو (۷۴)
جدول رده‌بندی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آمریکای جنوبی به شرح زیر است:
۱- برزیل ۲۴ امتیاز
۲- اروگوئه ۲۳ امتیاز
۳- کلمبیا ۱۸ امتیاز
۴- اکوادور ۱۷ امتیاز (تفاضل گل ۳+)
۵- شیلی ۱۷ امتیاز (تفاضل گل ۲+)
۶- آرژانتین ۱۶ امتیاز
۷- پاراگوئه ۱۵ امتیاز
۸- پرو ۱۴ امتیاز
۹- ونزوئلا ۵ امتیاز
۱۰- بولیوی ۴ امتیاز