پس از استقلال ایالت کاتالونیا از اسپانیا، حالا تیم اول این ایالت وابسته به نابغه آرژانتینی خود شده است، کسی که در این روزهای سخت برای مردم این منطقه شادی به ارمغان می آورد.

 

لیونل مسی  شب گذشته نشان داد که چرا او تا این حد با بقیه متفاوت است و چرا به این شدت مورد تمجید سایرین قرار می گیرد. او یک نابغه تمام نشدنی است و ما انسان های بسیار خوش اقبالی هستیم که در عصری پای دیدارهای فوتبال نشسته ایم که نوابغی چون مسی، با آتش بازی هایشان در زمین فوتبال ما را غرق لذت می کنند.

لیونل مسی

 

بارسلونا در شبی به یک پیروزی ساده دست یافت که میزبانش با تمام قدرت برای گلزنی به میدان آمده بود و آریتز آدوریز مهاجم بیلبائو در همان دقایق ابتدایی می توانست دو بار تیمش را پیش بیاندازد اما تراشتگن مانع او شد تا همین مسئله جان دوباره ای به مسی بدهد و به طبع آن بارسلونا بتواند از جا برخیزد.

لیونل مسی
لیونل مسی

 

تنها دقایقی بعد مسی دفاع میزبان را در هم ریخت و همه را محو هنر فوتبال خود کرد اما برخورد توپ با تیرک دروازه اجازه تکمیل شدن حرکت زیبای او را نداد. مسی به نمایش زیبای خود ادامه داد، به پائولینیو پاس داد و دوباره توپ را در اختیار گرفت و در ادامه با یک همکاری تماشایی با جوردی آلبا سرانجام گل برتری بارسلونا را به ثمر رساند.

بازیکنان بارسلونا
بازیکنان بارسلونا

 

حالا پس از مصدومیت اینیستا، جدایی نیمار، فرم بد لوئیز سوارز و مصدومیت ناگهانی عثمان دمبله باز هم این لیونل مسی است که در کاتالونیا فرمانروایی می کند و گزافه گویی نیست اگر او را پادشاه این ایالت بنامیم.