۳ گروه دیگر در اروپا فرداشب مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را برگزار می کنند و دیدارها در دور اول به پایان می رسد تا مجددا بازیهای باشگاهی از سرگرفته شود.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، این دیدارها را به اتفاق مرور می کنیم تا مشخص شود در انتهای روز اول تیمها دارای چه موقعیتی خواهند شد.


بازیهای گروه مرگ در روز اول

خیلی ها گروه اول را گروه مرگ می نامند، به واسطه حضور تیمهای فرانسه، سوئد و هلند که باید در کنار بلاروس و بلغارستان بازیهای این گروه را برگزار و دو تیم اول را معرفی کنند. در شب اول این گروه تیم فرانسه نایب قهرمان یورو ۲۰۱۶ که بازیهای عالی و تماشائی را برگزار کرد در خانه بلاروس به میدان می رود تا اولین برد خود را حاصل کرده و پیشتازی در گروه نخست را از روز اول به نام خود ثبت کند. در یکی از حساس ترین دیدارهای گروه نخست تیمهای سوئد و هلند در برابر هم قرار می گیرند. 
سوئد بدون ابراهیموویچ دیدن دارد چون این تیم سالهاست که به مهاجم بلند
 بالای خود متکی است و حالا که ایبرا تصمیم گرفته بعد از رقابتهای یورو از بازیهای ملی کناره گیری کند، یک آزمون بزرگ برای کادرفنی و بازیکنان سوئد خواهد بود. از طرف دیگر هلندی ها هم یک دوره جدید را تجربه می کنند که بعد از غیبت در دور نهایی یورو برای رسیدن به روسیه و جمع برترینهای فوتبال دنیا تلاش می کنند و همین تلاشها باعث شده گروه فوق را گروه مرگ لقب دهند .


رونالدو غایب بزرگ پرتغال

در گروه دوم مسابقات سوئیس میزبان پرتغال قهرمان رقابتهای یورو ۲۰۱۶ است که بدون رونالدو در این مسابقه هم به میدان می آید و در غیاب کاپیتان پرافتخار خود سعی می کند دوباره به جام جهانی برسد. 
پرتغال حالا به عنوان قهرمان یورو در 
مقابل هر تیمی قرار گیرد، کار سختی خواهد داشت چون آنها تلاش می کنند قهرمان یورو را متوقف کنند و بی تردید کار برای نانی و همبازیانش در غیاب کریس سخت تر خواهد شد. جدای از این دیدار جزائر فارو باید مقابل مجارستان بازی کند، تیمی که در یورو عملکردی سزاوارانه داشت و گابور کرالی سنگربان باتجربه اش را دیگر همراه ندارد و جزو ستارگانی است که ترجیح داد بعد از یورو از بازیهای ملی کناره گیری کند. 2 تیم دیگر این گروه هم آندورا و لتونی هستند که نمی توانند تهدیدی بری مدعیان صعود باشند. در این گروه پرتغال شانس اول صعود است و دو تیم سوئیس و مجارستان مدعیان دومی هستند .


بلژیک با مارتینز دیدنی شده

در گروه هشتم بلژیک بعد از ناکامی در یورو با ویلموتس قطع ارتباط کرد و با مارتینز که حالا تیری آنری فرانسوی و مشهور را به عنوان دستیار کنار خود دارد، شروعی دوباره داشته و به رغم اینکه دیدار اول تدارکاتی با این کادرفنی را مقابل اسپانیا واگذار نموده، بازهم مدعی صعود به جام جهانی است و حالا این تیم دیدنی شده چون جدای از کادرفنی جذاب و دوست داشتنی با حضور بازیکنانی نظیر هازارد و دی بروین و البته کورتوا شانس زیادی برای صعود دارد. در این گروه یونان با جبل الطارق بازی می کند و بوسنی هرزگوین نیز مصاف با استونی را تجربه می کند تا بازیهای گروه هشتم هم به پایان رسد .


فردا سه شنبه ۱۶ شهریورماه ۱۳۹۵

دیدارهای مقدماتی جام جهانی روسیه

گروه اول

* بلاروس- فرانسه

* سوئد- هلند

* بلغارستان- لوکزامبورگ


گروه دوم

* آندورا- لتونی

* جزایرفارو- مجارستان

* سوئیس- پرتغال


گروه هشتم

* قبرس- بلژیک        

* بوسنی – استونی

* جبل الطارق- یونان


بامداد چهارشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۵

مقدماتی جام جهانی

* اروگوئه – پاراگوئه

* ونزوئلا – آرژانتین

* شیلی – بولیوی

* برزیل – کلمبیا

* پرو – اکوادور


* شهاب قاسمی