به گزارش خبرگزاری ایپنا آدیداس از توپ جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه با نام تل استار ۱۸ رونمایی کرد که از وجود یک میکروچیپ برای ثبت اطلاعات حرکتی توپ بهره می‌برد.

آدیداس همچون رسم همیشگی در فاصله‌ی چند ماه مانده به آغاز جام جهانی فوتبال، از توپ رسمی که قرار است در این رقابت‌ها مورد استفاده قرار گیرد رونمایی کرد.توپ رسمی  رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه که توسط آدیداس طراحی و تولید شده، از اولین توپ رسمی تولیدشده توسط آدیداس برای جام جانی ۱۹۷۰ الهام گرفته شده است. آدیداس برای اولین بار توپ موسوم به تل‌استار را برای جام جهانی ۱۹۷۰ آماده کرد.

لئو مسی، ستاره‌ی آرژانتینی این روزهای دنیای فوتبال که با هنرنمایی خود در مقابل اکوادور، حضور آرژانتین در جام جهانی روسیه را قطعی کرد، در مراسم رونمایی از این توپ در کشور روسیه، همراه دل پیرو، رونالدو، کاکا و بزرگان فوتبال حضور داشتند و این توپ را تست کردند. وی از اینکه قبل از سایر بازیکنان فرصت کار با این توپ را داشته باشند ، ابراز خوشحالی کرد.

حالا که توپ جام جهانی ۲۰۱۸ رونمایی شد بد نیست نگاهی به توپ های ۸۷ سال تاریخ جام جهانی بیندازیم، یعنی از سال ۱۹۳۰ تا ۲۰۱۸٫

توپ رسمی جام جهانی 2018 روسیه

توپ رسمی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه