به گزارش خبرگزاری ایپنا مراسم THE BEST ، دومین دوره خود را تجربه می کند.

 

در بخش بهترین بازیکن سال فیفا، کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و نیمار رقابت نزدیکی با یکدیگر دارند. در کسب عنوان بهترین مربی سال ۲۰۱۷  نیز  کونته، زیدان و آگری کاندیدا هستند. در پایان این مطلب بطور کامل و گرافیکی کاندیداهای بخش های مختلف معرفی شده اند.

 

از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵  مراسم بهترین های جهان فوتبال با همکاری فیفا و مجله فرانسوی فرانس فوتبال برگزار و به بهترین بازیکن جهان توپ طلا  اهدا می شد، اما با انتخاب اینفانتینو به عنوان ریاست فیفا، در مراسم انتخاب بهترین های سال تغییراتی لحاظ شد.

 

از سال گذشته فیفا بطور جداگانه و طی مراسمی تحت عنوان بهترین های سال (THE BEST)، بهترین بازیکن، مربی، دروازبان، تیم منتخب، بهترین فدراسیون و … را انتخاب می کند و از سوی دیگر فرانس فوتبال نیز بطور مستقل بهترین بازیکن جهان را انتخاب و توپ طلا را به وی اهدا می کند.

 

قبل از سال ۲۰۱۰ نیز فیفا و فرانس فوتبال هرکدام بطور جداگانه بهترین بازیکن سال جهان را انتخاب می کردند.

رونالدو برزیل

رونالدو برزیل

در انتخاب بهترین بازیکن جهان از سوی فیفا و فرانس فوتبال و همچنین جوایز و نوع برگزاری مراسم آنها تفاوت هایی وجود دارد که به آن اشاره می کنیم:
در رای گیری انتخاب بهترین بازیکن سال فیفا، خبرنگاران، مربی ها و کاپیتان های تیم های ملی شرکت می کنند، اما در رای گیری توپ طلایِ فرانس فوتبال فقط خبرنگاران حرفه ای و منتخب فرانس فوتبال شرکت می کنند و به عقیده اکثر کارشناسان و فوتبال دوستان جایزه فرانس فوتبال ارزش بالاتری دارد.

فیفا، مراسم بهترین های سال را بسیار باشکوه و با هزینه های فراوانی برگزار می کند، اما در سوی مقابل فرانس فوتبال مراسم خاصی را در نظر نمی گیرد. فیفا مراسم بهترین های سال ۲۰۱۷ را پالادیوم لندن برگزار می کند، این سالن تئاتر که در خیابان آرگایل قرار دارد در سال ۱۹۱۰ میلادی تأسیس شده و جزئی از تئاتر وست اند محسوب می‌شود. این سالن حدود ۲۳۰۰  نفر ظرفیت دارد.

جوایز بهترین بازیکن سال فیفا و توپ طلایِ فرانس فوتبال نیز با یکدیگر تفاوت دارند.

جایزه بهترین بازیکن سال فیفا

جایزه بهترین بازیکن سال فیفا

جایزه بهترین بازیکن جهان - توپ طلایِ فرانس فوتبال

جایزه بهترین بازیکن جهان – توپ طلایِ فرانس فوتبال

سال گذشته (۲۰۱۶) کریستیانو رونالدو هر دو جایزه توپ طلایِ فرانس فوتبال و The Best فیفا را تصاحب کرد. در تصاحب توپ طلا، لیونل مسی با ۵  و کریستیانو رونالدو  با ۴ توپ طلا پرافتخارترین بازیکنان جهان در این زمینه می باشند.