تیم ملی ایتالیا در دیداری خارج از خانه مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸، مقابل ایختن اشتاین به پیروزی ۴-۰ دست پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری ایپنا، در این دیدار شاگردان جامپیرو ونتورا کاملا برتر از حریف نشان دادند و در نهایت توانستند به یک پیروزی پرگل دست پیدا کنند.

بازیکنان آتزوری بازی را هجومی آغاز کردند و تنها ۱۲ دقیقه از بازی سپری شده بود که دو بار دروازه حریف را باز کردند.

بعد از اینکه ایتالیایی ها دو موقعیت خوب را در همان دقایق ابتدایی از دست دادند، آندره ا بلوتی در دقیقه ۱۱، گل اول بازی را به ثمر رساند. روی یک کرنر بود که ابتدا رومانیولی با ضربه سر، توپ را به دهانه دروازه فرستاد و بلوتی با یک بغل پای ساده، کار را تمام کرد.

تنها یک دقیقه بعد، چیرو ایموبیله، حساب کار را ۲-۰ کرد. این بار بلوتی در نقش گلساز ظاهر شد و ایموبیله روی موقعیتی که با ضربه سر او ایجاد شد، توانست با یک شوت دقیق، دروازه حریف را باز کند.

برتری ایتالیایی ها بعد از این گل هم ادامه داشت و بازیکنان این تیم چند موقعیت خوب دیگر هم داشتند تا اینکه در دقیقه ۳۲، توانستند به گل سوم برسند. حرکت خوب دی شیلیو از سمت چپ و ارسال او به دهانه دروازه، با بغل پای کاندروا، به گل سوم تبدیل شد.
این گل هم از فشار حملات ایتالیا کم نکرد و این تیم سرانجام در دقیقه ۴۴، به گل چهارم رسید. بلوتی که پاس بلند بوناونتورا را در محوطه جریمه مهار کرد، با یک شوت سرضرب توانست اختلاف را به چهار گل افزایش بدهد. نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

نیمه دوم هم با حملات ایتالیا دنبال شد و در دقیقه ۵۰، ده روسی می توانست گل پنجم را به ثمر برساند اما ضربه او راهی به چهارچوب دروازه حریف پیدا نکرد.

حملات این تیم ادامه داشت اما کم دقتی در زدن ضربات نهایی، مانع از رسیدن آتزوری به گل های بیشتری شد. در نهایت در نیمه دوم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با همان نتیجه ۴-۰ به سود ایتالیا تمام شد.