به گزارش خبرگزاری ایپنا رئال مادرید این روزها در شرایط نامناسبی از لحاظ نتیجه گیری قرار دارد و تا اینجای فصل ۸ امتیاز از بارسلونا رقیب سنتی خود عقب افتاده و با ۲۰ امتیاز و ۴ امتیازبه کمتر از والنسیا در رتبه سوم جدول قرار گرفته است. سپید پوشان مادرید این اوضاع را در حالی تجربه می کنند که در دو سال گذشته پادشاه بلامنازع فوتبال اروپا بوده و رکوردهای بسیاری مانند ۴۰ بازی بدون باخت ٬ گل زده پیاپی در ۷۳ بازی و تکرار قهرمانی در اروپا را از خود به جا گذاشته اند اما با شروع این فصل رئال دچار افت زیادی شده هرچند تعداد زیادی از بازیکنان آنها مصدوم هستند.

دلایل متعددی را می توان برای افت رئال ذکر کرد اما مهمترین ضعف آنها در این فصل ناکامی در گلزنی و دریافت گلهای ساده از حریفان بوده است. با مصدومیت کیلور ناواس در این فصل دروازه رئال به آسانی برابر رقبا گشوده می شود در حالی که در فصل گذشته ناواس از اصلی ترین عوامل قهرمانی در اروپا و لالیگا بود و پس از بوفون او بهترین دروازه بان جهان شناخته شد٬ در نتیجه یکی از اصلی ترین دلایل افت رئال نبود دروازه بان کاستاریکایی در درون دروازه است.

در فاز تهاجمی رونالدو و بنزما روز تلخی را در برابر خیرونا تجربه کردند و هیچکدام موفق به گلزنی نشدند و ناکامی های این دو در لالیگا همچنان ادامه دارد. اما دلیل اصلی این می تواند باشد که هم تیمی های آنها نتوانستند آنها را در موقعیت گل قرار دهند و اینجاست که باید به بهترین گل ساز های رئال رجوع کنیم. در فصل گذشته بیشترین پاس گل در رئال متعلق به گرت بیل یا لوکا مودریچ ٬ خامس رودریگز و یا ایسکو نبود بلکه دو مدافع کناری چپ و راست رئال یعنی مارسلو و دنی کارواخال بیشترین پاس گل را در میان هم تیمی های خود به ثبت رساندند.دو بازیکنی که این فصل مصدومیت گریبانگیرشان شده و نتوانسته اند به خوبی در اختیار تیم باشند و جانشینان آنها نیز هرگز کارایی لازم را نداشته اند. در فصل گذشته بسیاری از گلهای کهکشانی ها در بازی های حساس توسط ارسال از جناحین به ثمر رسید اما در بازی مقابل خیرونا و بخصوص در نیمه دوم که رئال نیاز مبرمی به گل داشت جانشینان مارسلو و کارواخال یعنی آسنسیو در سمت چپ و اشرف حکیمی و سپس لوکاس واسکز در سمت راست از ارسال پاس های مناسب و کارهای ترکیبی و دور زدن دفاع عاجز بودند تا در نهایت رئال بازنده این دیدار لقب بگیرد.

تیم زیدان شاید برای گرت بیل و متئو کواچیچ جانشینان مناسبی داشته باشد اما سه بازیکن بسیار مهم هنوز جانشینان مناسبی ندارند و می توان پیش بینی کرد که رئال بدون حضور و آمادگی کیلور ناواس٬مارسلو و کارواخال باز هم به مشکل بر خواهد خورد.