به گزارش خبرگزاری ایپنا در یک دهه اخیر فوتبال جهان، شاهد درخشش ستاره ای ریز نقش در ورزشگاه نیوکمپ بارسلون بوده است. ستاره ای که وقتی پا به توپ می شود، همه را نیم خیز می کند، ضربات متعدد او به توپ در حین حرکت هر دفاعی را با مشکل روبرو می کند. ضربات فنی اش از پشت محوطه جریمه دروازه هر دروازه بانی را باز می کند. این ستاره افسانه ای فوتبال جهان لیونل مسی است. بازیکنی که با پوشیدن پیراهن کاتالان ها در دیدار برابر  سویا در هفته یازدهم لالیگا فصل ۲۰۱۷ – ۲۰۱۶  تعداد بازی های خود را برای این تیم به عدد ۶۰۰ رساند.

لیونل مسی

لیونل مسی

 

لیونل مسیکه در ۶۰۰ دیدار خود توانسته ۵۲۳ گل را به ثمر برساند و ۳۰ عنوان را از آن خود کند. او در این سال ها با مربیان زیادی کار کرده است. مسی ۲۱۹ مسابقه را تحت سرمربی گری گواردیولا، ۱۵۸ مسابقه  لوییس انریکه، ۱۱۰ مسابقه فرانک ریکارد، ۵۰ مسابقه تیتو ویلانوئوا، ۴۶ مسابقه جراردو مارتینو، ۱۷ مسابقه ارنستو والورده گذرانده است.

 

مسی در این ۴۲۶ مسابقه توانسته به همراه بارسلونا در ۴۲۶  مسابقه به پیروزی رسیده و در ۱۰۵ مسابقه به تساوی دست یافته و ۶۹ مسابقه را به حریفان واگذار کرده است.

 

مسی با ۶۰۰ بار پوشیدن پیراهن بارسلونا پس از ژاوی با ۷۶۷ و اینیستا با ۶۴۲ مرتبه پوشیدن پیراهن کاتان ها در مقام سوم تاریخ این باشگاه قرار دارد. مسی در دیدارهایی که برای بارسلونا به میدان رفته در ۲۳ مسابقه با پیراهن شماره ۳۰ ، در ۸۷ مسابقه با پیراهن شماره ۱۹ و در ۴۹۰ مسابقه با پیراهن شماره ۱۰ را به تن داشته است.

 

لیونل مسی در سال هایی که با پیراهن بارسلونا به میدان رفته است، ۳۶ بار با رئال مادرید، ۳۵ بار با اتلتیکو مادرید، ۳۲  بار با اتلتیک بیلبائو، ۳۰ بار با سویا، ۲۸ بار با اسپانیول و ۲۶ بار با والنسیا روبرو شده است.

تیم هایی که مسی بیشترین رویارویی را با آنها داشته است.
تیم هایی که مسی بیشترین رویارویی را با آنها داشته است.

 

 

مسی در سال های حضور در بارسلونا توانسته ۵ توپ طلا را به دست بیاورد که در واقع او به ازای هر ۱۲۰ مسابقه یک بار برنده توپ طلا شده است. و ۴ کفش طلا را از آن خود کرده است که این رکورد نشان می دهد که او در هر ۱۵۰ دیدار توانسته یک بار کفش طلا را بدست آورد.