استقلال خوزستان با انجام یک بازی هوشیارانه دومین پیروزی خود در این فصل را مقابل استقلال به دست آورد تا روی غرور خود التیام بگذارد.

ورزشگاه آزادی، بدون تماشاگر(محرومیت انضباطی) –  داوران: پیام حیدری، محمد جواد مداح و یعقوب سخندان

اخطار:  پادوانی (۴۹) و مجید حسینی (۶۶) از استقلال ، سلمان بحرانی (۵۸) و اعلایی (۷۹)  و محمد طیبی (۹۰ و ۹۱) از استقلال خوزستان

اخراج: محمد طیبی (۹۱) از استقلال خوزستان

 استقلال تهران

حسین حسینی، مجید حسینی، پادوانی، خسرو حیدری، یعقوب کریمی، امید نورافکن، وریا غفوری(۷۶ مجتبی حقدوست)، فرشید اسماعیلی (۸۵ میعاد یزدانی)، بهنام برزای، محسن کریمی(۷۴ علی قربانی) و کاوه رضایی

سرمربی: علیرضا منصوریان

استقلال خوزستان

وحید شیخ ویسی، محمد طیبی، دانیال ماهینی، پیمان شیرزادی، ابوالفضل علایی،سلمان بحرانی، فرشاد سالاروند، مهدی مومنی، آلویس نانگ، حسن بیت سعید و آرش افشین (۸۰ اصغر عاشوری)

سرمربی : سید سیروس پورموسوی

 شرح گل

استقلال تهران صفر – استقلال خوزستان یک؛ حسن بیت سعید از روی یک ضربه ایستگاهی از سمت چپ محوطه جریمه به زیبایی دروازه استقلال را باز کرد.

استقلال تهران صفر – استقلال خوزستان ۲؛ فرار عالی بیت سعید و پاسهای ترکیبی بازیکنان استقلال خوزستان با ضربه دقیق اصغر عاشوری به گل دوم استقلال خوزستان تبدیل شد.

استقلال تهران یک – استقلال خوزستان ۲؛ کاوه رضایی در دقیقه ۸۶ در موقعیت تک به تک صاحب توپ شد و موفق شد یکی از گل های خورده استقلال را جبران کند.

شرح بازی

نمایش انتقاد برانگیز استقلال در نیمه اول بازی با استقلال خوزستان باعث شد که این تیم کمتر موفق شود موقعیت گلی روی دروازه حریف ایجاد کند. در این نیمه هافبک های استقلال در غیاب امید ابراهیمی بارها توپ ها رو لو ندادند تا کاوه رضایی در طول بازی اصلا تغذیه نشود. در این نیمه شاگردان سیروس پور موسوری با استفاده از ضدحمله های خطرناک دو سه بار دروازه استقلال را تهدید کردند که حتی نانگ موفق شد دروازه استقلال را باز کند اما صحنه از نظر داور آفساید بود. اگر منصوریان می خواهد تیمش بیش از این از صدر جدول عقب نیفتد باید در نیمه اول چاره ای برای حملات نیمش بیندیشد تا این تیم بتواند دروازه حریف را بیشتر تهدید کند اما نمایش ضیف شاگردان منصوریان در نیمه دوم هم ادامه داشت و ناتوانی این تیم در خلق موقعیت باعث شد استقلال خوزستان با خیال راحت جلو بیاید و روی دروازه استقلال خلق موقعیت کند. در دقیقه ۶۸ حسن بیت سعید روی یک ضربه ایستگاهی دیدنی دروازه استقلال را باز کرد و ۱۱ دقیقه بعد و در حالی که بازیکنان استقلال برای جبران گل خورده جلو کشیده بودند عاشوری موفق شد روی ضد حمله گل دوم را بزند.  استقلال در دقایق پایانی موفق شد توسط کاوه رضایی یکی از گلهای خورده را جبران کند تا بازی در پایان با حساب دو بر یک به نفع استقلال خوزستان به پایان برسد.

دقایق حساس

دقیقه ۳: قرار مهدی مومنی از سمت راست و ضربه او به راحتی در دستان حسینی قرار گرفت.

دقیقه ۵: فرار فوق العاده افشین با جا گذاشتن دو مدافع استقلال همراه شد او ضربه اش را به دستان حسینی کوبید.

دقیقه ۷: فرار آلویس نانگ از سمت راست وضربه این بازیکن را حسینی به زیبایی مهار کرد.

دقیقه ۱۸: شوت امید نورافکن از پشت محوطه جریمه را شیخ ویسی به زیبایی مهار کرد.

دقیقه ۲۱: سانتر فوق العاده از سمت چپ با ضربه سرضرب نانگ همراه شد و دروازه باز شد اما داور این صحنه را آفساید اعلام کرد.

دقیقه ۳۳ : سانتر امید تورافکن در یک رفت و برگشت به مجید حسینی رسید اما ضربه سر او را شیخ ویسی به راحتی مهار کرد.

دقیقه ۳۹ : پاس مستقیم امید نور افکن بهنام برزای را در موقعیت تک به تک قرارداد اما ضربه او را شیخ ویسی با واکنش مناسب مهار کرد.

دقیقه ۶۴ : شوت امید نورافکن از پشت محوطه جریمه با اختلاف بسیار زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ۶۹ : فرار محسن کریمی از سمت چپ و ضربه او به سمت دروازه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ۷۱ : سانتر خسرور حیدری با خروج اشتباه شیخ ویسی همراه شد و ضربه قیچی برگردان اسماعیلی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ۷۷ : سانتر یعقوب کریمی در یک رفت و برگشت به کاوه رضایی رسید اما ضربه قیچی او با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ۸۰: ضربه ایستگاهی امید نورافکن بعد از برخورد به مدافعان حریف با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه ۹۲ : علی قربانی در دقیقه ۹۳ دروازه استقلال خوزستان را با ضربه سر باز کرد اما صحنه از نظر داور آفساید اعلام شد.

در حاشیه …

 *مهدی رحمتی پیش از شروع بازی در زمین حضور داشت اما دلیل مصدومیت با حسینی گرم نکرد.

* امید ابراهیمی به عنوان تماشاگر ویژه بازی در استادیوم آزادی حضور داشت و بازی را از نزدیک تماشا کرد.

*خسرو حیدری که به عنوان کاپیتان استقلال در این بازی حضور دارد، پیش از آغاز بازی از بازیکنان تیمش خواست که همگی در دفاع شرکت کنند تا فشار روی خط دفاع کم شود.

* آرش افشین بازیکن نیم فصل اول استقلال پیش از آغاز بازی سمت نیمکت تیم سابقش رفت و از منصوریان برای حضور در زمین رخصت گرفت.

* در بین دو نیمه علی پور کیانی قائم مقام باشگاه استقلال خوزستان در بین خبرنگاران حاضر شد و گفت که گل نانگ به هیچ عنوان آفساید نبود.